Yerli ses teknolojileri şirketi Sestek, küresel iletişim teknolojileri şirketi Unifonic tarafından satın alındı

Ses ve Yapay Zeka odaklı tahliller geliştiren teknoloji şirketi Sestek, irtibat teknolojileri pazarında değerli bir...

Yerli ses teknolojileri şirketi Sestek, küresel iletişim teknolojileri şirketi Unifonic tarafından satın alındı

Ses ve Yapay Zeka odaklı tahliller geliştiren teknoloji şirketi Sestek, irtibat teknolojileri pazarında değerli bir global oyuncu olan Unifonic tarafından satın alındı. Bu satın alma ile her iki firmanın sunduğu hizmetler hem çeşitlenecek hem de coğrafik erişim açısından genişleyecek. Ayrıyeten Unifonic, Sestek’in yapay zeka ve tahlil tahlilleri ile global müşterilerine daha bütüncül bir müşteri tecrübesi sağlayacak.

Orta Doğu’nun önde gelen müşteri etkileşim firmalarından biri olan Unifonic, bugün Ar-Ge odaklı ses ve yapay zeka tahlilleri geliştiren teknoloji şirketi Sestek’i satın aldığını duyurdu. Satın alma süreci 12 Ekim 2022 tarihinde tamamlandı.

2000 yılında kurulan Sestek, kurumların data odaklı karar vermelerine, verimli çalışmalarına ve daha düzgün müşteri tecrübesi sunmalarına yönelik tahliller sunan teknolojiler geliştiriyor. Sestek, bugün 16 ülkede 200’den fazla kurumsal müşteriye hizmet veriyor. İstanbul ve Ankara’daki iki Ar-Ge merkezinde 100’ü mühendis olmak üzere 140 kişilik bir takımı var. Dubai, Londra ve New York’ta satış ofisleri bulunuyor. Müşterileri ortasında Türkiye ve dünyanın önde gelen bankacılık, sigorta, telekom ve perakende markaları bulunuyor. Sestek tıpkı vakitte Gartner raporlarında yer alan bir ses teknolojisi şirketi olarak dikkat çekiyor.

Türkiye yazılım bölümü için de kıymetli bir gelişme

Bu satın alma ile Unifonic, Sestek’in ses ve yapay zeka odaklı teknolojilerini hizmetleri ortasına dahil ederek sunduğu tahlillerde değerli bir çeşitlilik sağlarken, tıpkı vakitte Sestek’in geniş bir coğrafyaya yayılan müşteri portföyünden de istifade edecek. Öbür yandan kendi alanında önder yerli bir yazılım firması olan Sestek’in, bir global irtibat teknolojileri devi tarafından satın alınması Türkiye pazarı için de kıymetli bir gelişme.

Satın almaya ait olarak, Sestek Kurucusu ve CEO’su Prof. Levent Arslan: “Unifonic grubuyla birlikte büyüme seyahatimizin yeni kademesine başlamaktan heyecan duyuyoruz. Unifonic’in müşterilerine sınıfının en düzgünü, müşteri etkileşim tahlilleri sunmaya devam ederken operasyonlarını süratle ölçeklendirme yeteneğinden etkilendik. Global bir müşteriye çok kanallı müşteri etkileşimi teknolojisi tahlilleri sağlamak için platformlarımızın birleşik yeteneklerinden ve pazara açılma deneyimlerinden yararlanmayı heyecanla bekliyoruz. Unifonic’in yatırımcıları ortasında Softbank ve Sanabil üzere itibarlı fonların olması ve müşteri etkileşimi alanında başkan firmalardan biri olarak tanınması, pazardaki varlığımızı ve büyümemizi hızlandıracak.” formunda konuştu.

Unifonic Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmed Hamdan ise şunları söyledi:Unifonic ve Sestek, süratle büyüyen ve gelişen müşteri etkileşim kesimini değiştirmeye yönelik ortak bir görüşü paylaşıyor. Sestek’in yapay zekâ dayanaklı ses otomasyon tahlilleri, Unifonic’in eser portföyünü kıymetli ölçüde geliştiriyor. Birleştirilmiş teknolojimiz ve pazara çıkış yeteneklerimizle, Sestek’in güçlü Ar-Ge kaslarını müşterilerimiz ve stratejik pazarlarımız genelinde faal bir halde kullanırken, büyüme amaçlarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı