Bitfinex, Yeni “Chain-of-Chain” Ekosisteminin Öncüsü “Shimmer”i Listeleyen İlk Büyük Borsa Oldu!

Son teknoloji eseri dijital token ticaret platformu Bitfinex (www.bitfinex.com), açık kaynaklı, teşvikçi temsilcisi olan IOTA’nın...

Bitfinex, Yeni “Chain-of-Chain” Ekosisteminin Öncüsü “Shimmer”i Listeleyen İlk Büyük Borsa Oldu!

Son teknoloji eseri dijital token ticaret platformu Bitfinex (www.bitfinex.com), açık kaynaklı, teşvikçi temsilcisi olan IOTA’nın (MIOTA) resmi teşvikli evreleme ağı ve Chain-of-Chain’in token’ı Shimmer’i (SMR) destekleyen birinci büyük borsa oldu.

IOTA Foundation’a nazaran, Shimmer ve tokenizasyon sistemi, protokolün blok zincirler ortasında birlikte çalışabilirliğini sağlayan, sıkıntısız ve köprüsüz çapraz zincir transferlerine ve çoklu birleştirmeye müsaade veren çok zincirli bir ağ haline gelmesi için temel oluşturuyor.

IOTA Foundation, dijital token iktisadında bir evrimi ve her yerde bulunan akıllı mukavele tabanlı ERC-20 tokenlarından ilerlemeyi temsil eden fiyatsız tokenizasyonu savunuyor. IOTA Foundation’a nazaran, Katman 1 zincirindeki bir durumda rastgele bir şeyi tokenize edebilmek, Shimmer’ı fiyatsız bir ” Chain-of-Chain ” olarak konumlandırıyor ve SMR Token’ını ” istenen her şeyi tokenize etmek” için doğal standart haline getiriyor.

2017’de IOTA’yı listeleyen birinci borsa olan Bitfinex, bugün IOTA’nın birinci eseri olan Shimmer’ı listeleyen birinci büyük borsa oldu.

IOTA Foundation kurucularından İdare Konseyi Lideri Dominik Schiener, mevzuyla ilgili açıklamasında “Shimmer, güçlü bir tokenizasyon sistemiyle birlikte geldi, fiyatsız bir halde Katman 1 tokenizasyonu için gibisi görülmemiş bir yarar sağlamanın yanı sıra, çok zincirli bir mimaride akıllı kontrat zincirleri için ölçeklenebilirlik ve birleştirilebilirlik sunuyor.” formunda konuştu. Schiener kelamlarının devamında “Chain-of-Chain” vizyonunu listeleyen ve herkesin Web3’ün gücünden ve potansiyelinden yararlanmasına müsaade veren büyük bir borsa olan Bitfinex’te olmaktan son derece memnun olduklarına işaret etti.

*www.bitfinex.com’un tüm kullanıcıları, Bitfinex’in hizmet kaidelerine tabidir. ABD’li şahısların, yasaklanmış şahıslar ortasında, direkt yahut dolaylı olarak www.bitfinex’te bir hesap tutması, bulundurması yahut çalıştırması mutlaka yasaktır.

Bitfinex Hakkında

2012 yılında kurulan Bitfinex, traderları ve global likidite sağlayıcıları için son teknoloji hizmetler sunan bir dijital varlık ticaret platformudur. Bitfinex, gelişmiş ticaret özellikleri ve grafik araçları paketine ek olarak, pariteler ortası finansmana, bir OTC piyasasına ve çok çeşitli dijital varlıklar için finanse edilen ticarete erişim sağlar. Bitfinex’in stratejisi, dünya çapında profesyonel trader ve likidite sağlayıcıları için eşsiz dayanaklar, araçlar ve yenilikler sağlamaktır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı