Param, 2022’nin ilk dokuz ayında da büyümesini sürdürdü

Finansal teknoloji kesiminin öncü markası Param, 2022’nin birinci dokuz ayında da büyümesini sürdürdü. ParamKart ile...

Param, 2022’nin ilk dokuz ayında da büyümesini sürdürdü

Finansal teknoloji kesiminin öncü markası Param, 2022’nin birinci dokuz ayında da büyümesini sürdürdü.

ParamKart ile yapılan süreç adedi, bir evvelki yılın birinci dokuz ayına nazaran yaklaşık yüzde 303, süreç hacmi ise yaklaşık yüzde 584 oranında arttı. Emsal bir yükseliş ivmesi, ParamPOS eserinde de kaydedildi. ParamPOS’un, 2021’in birinci dokuz aylık periyoduna nazaran 2022’de süreç hacmi yüzde 246 artarken, süreç adedi ise yüzde 192 artış gösterdi.

Yenilikçi eserleri ve tahlilleriyle fintech dalına öncülük eden Param, 2022 yılının birinci dokuz aylık datalarını açıkladı. ParamKart ile yapılan süreç adedi, geçen yılın birebir devrine nazaran yaklaşık yüzde 303 oranında artarken, süreç hacminde ise yaklaşık yüzde 584 oranında büyüme kaydedildi.

ParamKart ile en fazla harcama “Bakkallar ve Süpermarketler” sektöründe yapıldı

Param’ın açıkladığı sayılarda büyüme oranlarıyla birlikte kullanıcıların en fazla harcama yaptığı bölümlere de yer verildi. Buna nazaran 2022’nin birinci dokuz aylık periyodunda ParamKart ile en fazla harcama ‘’Bakkallar ve Süpermarketler’’ kesiminde yapıldı. Harcamanın en çok olduğu dallar ortasında ‘’Akaryakıt ve Yol Hizmetleri, Çeşitli Elektrik, Elektronik ve Beyaz Eşya Dükkanları ve Yazarkasa Sağlayıcıları, Bilgisayar Yazılım Mağazaları ve Aile Giysi Mağazaları’’ yer aldı.

ParamKart ile en fazla süreç adedi gerçekleşen bölümler ise “Bakkallar ve Süpermarketler, Akaryakıt ve Yol Hizmetleri, Yemek Yerleri ve Restoranlar’’ halinde sıralandı.

En çok harcama yapılan vilayetler belirlendi

ParamKart’ın paylaştığı bilgiler ortasında en çok harcama yapılan vilayetler de yer aldı. Bilgilere nazaran ParamKart’ın en çok kullanıldığı kentler; İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve İzmir olarak sıralandı.

ParamPOS’un süreç hacmi yüzde 246 arttı

Finansal teknoloji kesiminin önder POS markası ParamPOS, büyüme trendini sürdürdü. 2022 üçüncü çeyrek devri sonunda birinci dokuz aylık bilgiler ele alındığında, 2021 yılının birinci dokuz aylık bilgilerine nazaran süreç hacmi yüzde 246 oranında büyürken, toplam ciro 22,7 milyar TL’ye ulaştı. Bununla bir arada, süreç adedi ise yüzde 192 büyüyerek yaklaşık 64 milyon oldu.

İşlemlerin birçok pazartesi günleri gerçekleşti

ParamPOS aracılığıyla, 2022 yılının Ocak-Eylül aylarını kapsayan periyodunda yapılan süreçlerin birden fazla pazartesi günleri gerçekleşirken, günün en çok süreç yapılan saati ise 14.00 olarak kaydedildi. Harcamaların yüzde 77’si tek çekim, yüzde 23’ü ise taksitli olarak gerçekleşti.

En fazla süreç hacmine sahip bölümler Pazaryerleri

Kullanıcıların harcama alışkanlıklarını gözler önüne seren dataların ışığında, en çok süreç yapılan bölümler de belirlendi. Buna nazaran e-ticaretin can damarı olan Pazaryerleri, en fazla süreç hacmine sahip dalların başında yer almaya devam etti. Pazaryerleri bölümünü Sigorta, Yapı Gereçleri, Hırdavat ve Nalburiye bölümleri takip etti.

“Başarılı büyüme performansımızı sürdürmenin memnunluğunu yaşıyoruz”

Param Group CEO’su Emin Can Yılmaz, 2022 yılının birinci dokuz aylık bilgilerini şöyle kıymetlendirdi: “Fintech dalında büyürken kullanıcılarımızı ve iş ortaklarımızı şad etmeyi, onlara en güzel eser, hizmet ve tecrübeleri sunmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda, teknolojiden insan kaynağına kadar işimizin her alanına yatırım yapıyoruz. 2022’nin birinci dokuz ayında başarılı büyüme performansımızı sürdürmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Kullanıcılarımızın beklentilerine ve gereksinimlerine karşılık veren projelere odaklanarak, finansal teknoloji dalının gelişimine liderlik yapmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı