Yeni Kaspersky EDR Optimum, kaçamak tehditlere karşı korumayı daha da basitleştiriyor

Çözümün en son sürümüyle kullanıcılar, artık gelişmiş bir otomatik algılama sistemine ve uyarlanmış olay cevap...

Yeni Kaspersky EDR Optimum, kaçamak tehditlere karşı korumayı daha da basitleştiriyor

Çözümün en son sürümüyle kullanıcılar, artık gelişmiş bir otomatik algılama sistemine ve uyarlanmış olay cevap tekliflerine erişebilen yerleşik kullanıcılarla birlikte, temel uç nokta algılama ve karşılık aracından yararlanabiliyor. Güncellenen Kaspersky Endpoint Detection and Response Optimum ayrıyeten kıymetli işletim sistemi belgelerini ziyan görmelerine karşı koruyor ve Kaspersky’nin Threat Intelligence portalından evrak prestiji hakkında bilgi sağlıyor.

Şirketler daima karmaşık BT altyapılarını korumak için uğraş ederken, saldırganlar kuruluşların siber güvenlik boşluklarından yararlanmakta tereddüt etmiyor. Kaspersky’nin son yönetilen tespit ve karşılık tahlili raporuna göre, kuruluşların karşılaştığı yüksek şiddetli siber güvenlik olaylarının oranı geçen yıl 50 arttı.

BT güvenliği çalışanlarının artan akın yüzeyi ve karmaşıklığıyla başa çıkmasına yardımcı olmak için Kaspersky, Endpoint Detection and Response Optimum’un yeni sürümünü sundu. Güncellenmiş sürüm kullanıcılara olayları araştırma ve müdahalede en çok aranan marifetleri kazanma fırsatı veriyor ve sonlu vakit ve dikkat gerektiren şartlar altında sorumluluklarını yerine getirmelerine yardımcı oluyor.

Kaspersky Endpoint Detection and Response Optimum, süratli bir biçimde kullanılmasını sağlayacak bilgileri sunuyor. Evvelce mevcut olan YouTube görüntü talimatlarının yanı sıra, eser artık ikaz kartında BT güvenlik uzmanlarının araştırma ve karşılık için önerilen tüm adımlara erişebileceği bir Kılavuzlu Karşılık kısmına sahip.

Buna ek olarak Kaspersky Endpoint Detection and Response Optimum, ikaz kartında Threat Intelligence belge prestiji üzere entegre hayat kalitesi iyileştirmeleri içeriyor. Ayrıyeten cevap sırasında gerçekleştirilen özel bir denetim, yanılgı yapmaktan ve tüm altyapının bozulmasına yol açabilecek kıymetli işletim sistemi belgelerinin engellenmesinden kaçınmaya yardımcı oluyor.

Kaspersky Threat Intelligence Portal’ın evrak prestiji, direkt konsolda yer alıyor ve kullanıcıların hangi evrakların düzgün, makûs yahut kuşkulu olduğunu anlamalarına, ayrıyeten bilinen yahut yeni tehditleri daha süratli ve kolay yollarla görmelerine imkan tanıyor. Ayrıyeten evrakın en sık hangi bölgelerde yahut ülkelerde gözlendiği bilgilerini gösteriyor ve evrak hakkında ek bilgiler içeren tehdit istihbarat portalına ilişki sağlıyor.

Kaspersky Kıdemli Eser Müdürü Pavel Petrov, şunları söylüyor: “Ekibimiz Kaspersky Endpoint Detection and Response Optimum geliştirmeleri üzerinde çalışırken gayelerden biri, tüm tahlillerin özelliklerini her tıp kullanıcımız için, hatta araştırma ve müdahalede birinci adımlarını atanlar için bile erişilebilir kılmaktı. Yeni özelliklerin müşterilerimizin sırf şirketlerini tehditlere karşı korumakla kalmayıp, birebir vakitte dahili BT güvenlik grubunun EDR uzmanlığını da artıracağına inanıyoruz.”

Geçtiğimiz yıl boyunca Kaspersky Endpoint Detection and Response, harika muhafaza kapasitesiyle tekraren takdir aldı. Eser, SE-labs, IDC, Radicati ve başkaları dahil olmak üzere çeşitli bağımsız değerlendirmelere nazaran eksiksiz sonuçlar ortaya koydu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı