ORIGIN, Ultra Süratli Elektrikli Araç Şarj Aygıtlarının Üretimine Başlıyor

Türkiye’de elektrikli araçlar için ultra süratli şarj istasyonları üretimine başlayan ORIGIN, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin dayanağıyla...

ORIGIN, Ultra Süratli Elektrikli Araç Şarj Aygıtlarının Üretimine Başlıyor

Türkiye’de elektrikli araçlar için ultra süratli şarj istasyonları üretimine başlayan ORIGIN, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin dayanağıyla Türkiye’nin sürdürülebilir ulaşımda liderlik yapma vizyonuna katkı sağlamayı amaçlıyor.

Elektrikli araçlar (EV) için yenilikçi şarj tahlilleri sunan teknoloji şirketi ORIGIN, Türkiye’deki son teknoloji ultra süratli şarj istasyonlarının üretimine resmi   olarak başlıyor. Bu kıymetli adımla e-mobiliteyi ileriye taşıma konusundaki kararlılığını vurgulayan ORIGIN, tıpkı vakitte Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin yatırım süreçlerinde sağladığı takviyeler için bir örnek teşkil ediyor.

Türkiye genelinde stratejik olarak konumlandırılan yeni ultra süratli şarj istasyonları, elektrikli araç şarj alanını tekrar tanımlamaya aday. İleri teknolojiye dayalı ve sürat odaklı olan bu istasyonlar, KONUT sahiplerine yüksek şarj suratları sağlayarak, şarj müddetlerini kıymetli ölçüde azaltıyor ve şoförler için kullanım kolaylığı sağlıyor.

ORIGIN Türkiye Yöneticilerinden Ömer Yavuz Göl ve Ömer Derya Dinç “Türkiye’de ultra süratli şarj istasyonlarının üretimine başlamak bizi heyecanlandırıyor. Bu muvaffakiyet, ülkemizdeki büyüyen MESKEN sahibi topluluğuna muteber  ve verimli şarj tahlilleri sunma konusundaki kararlılığımızın bir ispatı. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’ne bu periyot boyunca süregelen takviyeleri için içten teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi. 

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Lideri A. Burak Dağlıoğlu, “Türkiye mobilite ekosisteminin dönüşümünde sürdürülebilirlik öncelikleri ile elektrikli araçlara olan ilgi süratle artıyor. Bu minvalde, araçların kullanıcı nezdinde yaygınlaşması için değerli ögelerden olan elektrikli araç şarj ünitelerinin sayısı ve üretimi de kıymet kazanıyor. Bu ünitelerin ülkemizde üretimi kesimin gelişimi açısından kritik ehemmiyet taşımakla birlikte Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi olarak önceliklerimizdendir. Sıfırdan yatırım ile şarj istasyonlarının ülkemizde üretimine başlayan ORIGIN şirketine ‘hoş geldiniz’ der, bu yatırım ile dalın büyümesine katkılarından ötürü teşekkür ederiz” dedi.  

EV’nin yaygınlaşamamasının ana nedenlerinden biri; şarj altyapısı erişilebilirliği ve verimliliği. Sürdürülebilir ulaşıma yanlışsız bir geçişi hızlandırmayı amaçlayarak, daha yeşil bir geleceğe katkı sağlayacak ORIGIN’in ultra süratli şarj istasyonları; kullanıcı dostu arayüzler, elektronik muhafaza, direkt akım ile iki üniteyi birebir anda şarj etme yeteneği, sağlam güvenlik protokolleri, korumada iç yer iklim denetimi, sıkıntısız servis sağlama yeteneği ve çeşitli konektör seçenekleri üzere gelişmiş özelliklere sahip. ORIGIN, güvenilirlik ve müşteri memnuniyetine olan bağlılığı açısından MESKEN sahiplerinin en yüksek sanayi standartlarına uygun teknoloji kullandığından emin olarak araçlarını şarj edebileceklerini garanti ediyor.

Araştırma ve geliştirmeye devam eden ORIGIN, muteber şarj istasyonları üreterek Türkiye’nin şarj altyapısını geliştirmede değerli bir rol üstlenmek istiyor. Bu gayret, Türkiye’nin sürdürülebilir ulaşımda liderlik yapma vizyonuyla uyumlu bir formda, karbon emisyonlarını tesirli bir formda azaltmayı amaçlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı