Yemeksepeti Strateji ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Misyonuna Arda Ecevit Getirildi

Yemeksepeti’nde, Chief Strategy & Transformation Officer (CSTO) vazifesiyle Arda Ecevit’in ataması gerçekleştirildi. Arda Ecevit, bu...

Yemeksepeti Strateji ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Misyonuna Arda Ecevit Getirildi

Yemeksepeti’nde, Chief Strategy & Transformation Officer (CSTO) vazifesiyle Arda Ecevit’in ataması gerçekleştirildi. Arda Ecevit, bu misyonuyla Yemeksepeti’ndeki strateji ve dönüşümle ilgili çalışmalardan sorumlu olacak.

Türkiye’nin süratli ticaret platformu Yemeksepeti’nde yeni bir üst seviye yönetici görevlendirmesi gerçekleştirildi. Arda Ecevit, Yemeksepeti Strateji ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CSTO) olarak atandı.

Yemeksepeti CEO’su Mert Baki’ye bağlı çalışacak olan Arda Ecevit, 14 Kasım 2022 tarihi prestijiyle şirketin yeni devir stratejilerinin ve dönüşüm seyahatinin tasarlanması ve hayata geçirilmesinden sorumlu olacak.

Yaklaşık 15 yıllık danışmanlık deneyimine sahip olan Arda Ecevit, Yemeksepeti’ne katılmadan evvel son olarak, önde gelen milletlerarası strateji danışmanlığı şirketi Bain & Company’nin liderlik takımında vazife alıyordu.

Danışmanlık mesleği boyunca Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’da Telekom, Teknoloji, Perakende ve Tüketici Eserleri bölümlerinin önde gelen oyuncuları ve özel sermaye şirketleri ile gerçekleştirilen kıymetli stratejik dönüşüm programlarına liderlik eden Arda Ecevit; stratejik planlama, kurumsal strateji, büyüme stratejisi, pazara giriş stratejisi, birleşme ve satın almalar, müşteri tecrübesi idaresi, dijital dönüşüm, operasyonel ve organizasyonel dönüşüm alanlarında derin uzmanlığa sahip.

Özel dalın yanı sıra Türkiye ve yurt dışında kamu dalında de bilişim, teknoloji ve hizmet kesimlerine yönelik strateji geliştirme ve dönüşüm programı yapılandırma deneyimleri bulunan Arda Ecevit, Bilkent Üniversitesi Sanayi Mühendisliği 2008 mezunu ve Koç Üniversitesi İşletme yüksek lisans derecesine sahip.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı