Yemeksepeti, Basketbol Harika Ligi Ana Sponsorluğunu Yeniledi

Türkiye’nin h-ticaret devi Yemeksepeti, geçen dönem başladığı Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi Ana Sponsorluğunu yeni...

Yemeksepeti, Basketbol Harika Ligi Ana Sponsorluğunu Yeniledi

Türkiye’nin h-ticaret devi Yemeksepeti, geçen dönem başladığı Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi Ana Sponsorluğunu yeni dönemde da devam ettirme kararı alarak Türkiye Basketbol Federasyonu ile mutabakat imzaladı.

2023-2024 sezonuna hazırlıklarını tamamlayan Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi  (BSL) Ana Sponsorluk iş birliği, Türkiye Basketbol Federasyonu ile Yemeksepeti ortasında imzalanan mutabakatla devam ediyor. Bu mutabakat ile Yemeksepeti; BSL ve Play-off’lar için de ana sponsorluğunu koruyarak, Türk basketboluna verdiği takviyesi sürdürüyor.

Yemeksepeti’nin sponsorluk hakları ortasında iki adet yer çıkarması, pota yan boyunluk, pota yan gövde ve rakip kadro ardındaki müdafaa alanında markalama ile televizyon röportajları ve basın toplantılarında logo kullanımı da bulunuyor.

 

“Yemeksepeti ile iş ortaklığımızı sürdürmenin memnunluğunu yaşıyoruz”

Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, mutabakatın yenilenmesiyle ilgili olarak: “Yemeksepeti ile olan iş birliğimizi ikinci yılına taşımanın memnunluğunu yaşıyoruz. Böylesine değerli bir markayla Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi ana sponsor olarak iş ortaklığımızı sürdürdüğümüz için gururluyuz. Basketbolumuza takviye veren tüm sponsorlarımız üzere Yemeksepeti’nin de yeni dönemde yanımızda olması, Türk basketbolunun ve ligimizde uğraş eden kadrolarımızın bedelini artırmaktadır. Türk basketboluna duydukları itimat ve dayanakları için Yemeksepeti’ne bir defa daha teşekkür ediyor, iş birliğimizin topluluğumuza iyi olmasını diliyorum.” dedi.

 

Türk basketbolunu desteklemekten gurur duyuyoruz”

Yemeksepeti’nin Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi’ne olan takviyesini sürdürmesinden duyduğu memnuniyeti lisana getiren Yemeksepeti CEO’su Mert Baki, şunları söz etti: “Geçen yıl Türkiye Basketbol Federasyonu ile gerçekleştirdiğimiz mutabakat ile hayata geçirdiğimiz Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi  ana sponsorluğumuzu yeni dönemde da sürdürecek olmanın memnunluğu içindeyiz. Basketbolun milletlerarası muvaffakiyetini her fırsatta destekliyor, yeni başarılara inanıyoruz. Yemeksepeti olarak ana sponsorlukla ligimizi desteklemenin gururunu yaşıyoruz.”

2023-2024 sezonu için tüm gruplara muvaffakiyetler dileyen Mert Baki, “30 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren bir marka olarak, toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirmeyi ana misyonlarımızdan biri olarak görüyoruz. Basketbol başta olmak üzere spora verdiğimiz dayanakla, toplumsal alanda da varlığımızı sürdürüyoruz. Yeni dönemin tüm basketbol topluluğuna güzel olmasını temenni ediyorum.” halinde konuştu.

2023-2024 Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi yeni dönemi, 29 Eylül Cuma günü Manisa Büyükşehir Belediye Spor ile Bahçeşehir Koleji ortasındaki müsabaka ile start alacak. Olağan dönem, 6 Mayıs 2024’te 30. hafta karşılaşmalarıyla sona erecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı