TOBB Lideri’nden 24 Kasım bildirisi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) TOBB Lideri ve TOBB İktisat ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Mütevelli Heyet...

TOBB Lideri’nden 24 Kasım bildirisi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
TOBB Lideri ve TOBB İktisat ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Mütevelli Heyet Lideri M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bildirisinde şu tabirlere yer verdi: “Bizler öğretmenlerimize, annemize babamıza gösterdiğimiz sevgi ve saygıyı göstermeyi öngören bir kültürle büyüdük. Milletleri kurtaranın, geleceğe hazırlayanın öğretmenler olduğunu duyarak, inanarak yaşadık.

Bu anlayış içerisinde Türk iş dünyasının çatı kuruluşu olarak, 2004-2005 devrinde eğitim öğretime başlayan TOBB İktisat ve Teknoloji Üniversitesi’ni, 2022-2023 eğitim periyodunda eğitim öğretime başlayan TOBB ETÜ Koleji’ni kurduk. Geleceğin önderlerini, yöneticilerini, topluma taraf verecek isimleri yetiştirmenin kaygısına düştük.

Ayrıca, 365 oda ve borsamızla işbirliği halinde eğitim yardımlarımıza devam ediyoruz. İnşa ettiğimiz okullarla iş dünyasının eğitim konusundaki misyonunu yerine getirmeye çalışıyoruz. Zira inanıyoruz ki, insanların en güzeli insanlara yararlı olandır. Ve bundan da daha yararlı bir iş yoktur. Bu his ve fikirlerle, değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, eğitim topluluğumuza şükran ve hürmetlerimi sunuyorum.”