Uzman, 10x Beklediği Layer 2 Coinleri Açıkladı!

Yeni Blockchain tahlilleri eşliğinde, daha süratli ve daha ekonomik süreçlere duyulan istek de artıyor. Layer...

Uzman, 10x Beklediği Layer 2 Coinleri Açıkladı!

Yeni Blockchain tahlilleri eşliğinde, daha süratli ve daha ekonomik süreçlere duyulan istek de artıyor. Layer 2 coinleri, bu noktada Blockchain ağlarının ölçeklenmesi, süreç suratlarının artırılması ve maliyetlerin düşürülmesi için tahliller sağlar. Bu yazıda, analist Prasanna Peshkar’ın listesinden 10x getiri potansiyelli Layer 2 coinleri bulabilirsiniz.

Altcoin portföyünüzü katlamak için tercih edebileceğiniz Layer 2 coinleri

Polygon (MATIC)

Eskiden Matic Network olan Polygon, bir Ethereum Layer 2 ölçeklendirme tahlilidir. Ethereum ağının güvenliğini ve merkezsizliğini korurken daha süratli ve daha ucuz süreçler sağlar. Yaklaşık 10 milyar dolarlık bir TVL ile Polygon, en tanınan Layer 2 tahlillerinden biri haline geldi. Şu anda Ethereum için en tanınan ana Layer 2 tahlili olarak kabul edilir.

uzman 10x bekledigi layer 2 coinleri acikladi 0

Arbitrum (ARB)

Arbitrum, süreç hacmini artırmak ve fiyatları düşürmek için optimistic rollup’lardan yararlanan bir Ethereum Layer 2 ölçeklendirme tahlilidir. Solidity akıllı mukaveleler uyumluluğu ve gelişen bir DeFi topluluğu ile geliştirici dostu olmayı maksatlar. Arbitrum, ekseriyetle geliştiriciler için en tesirli Katman 2 seçeneği olarak kabul edilmektedir.

uzman 10x bekledigi layer 2 coinleri acikladi 1 Tmeg1KlB

Optimism (OP)

Optimism, Ethereum ekosistemi için bir öbür tanınan toplu ölçeklendirme metodudur. Akıllı kontratlar ve gelişen bir DeFi ekosistemi takviyesi ile Ethereum uyumlu olması amaçlanmıştır. Ayrıyeten 1 milyar doları aşan TVL ile Optimism, Layer 2 sistemleri ortasında en büyük ve en faal DeFi ekosistemine sahiptir. Ethereum uyumluluğu için en uygun Layer 2 tahlili olarak kabul edilmektedir.

uzman 10x bekledigi layer 2 coinleri acikladi 2 7Qpni9G9

StarkEx

StarkEx, süreç hacmini artırmak ve fiyatları düşürmek için zk rollup’lardan yararlanan bir Ethereum Layer 2 ölçeklendirme tahlilidir. Saniyede 9.000 sürece kadar takviyeyle yüksek performanslı olması amaçlanmıştır. StarkEx, yüksek performans için en tesirli Katman 2 tahlili olarak kabul edilir.

uzman 10x bekledigi layer 2 coinleri acikladi 3 lE2VuA9R

zkSync

zkSync, süreç hacmini artırmak ve güvenliği düzgünleştirmek için zk-rollup’ları kullanan, Ethereum için bir Layer 2 ölçeklendirme tahlilidir. Sıfır bilgi delili takviyesi ve kapalılığa odaklanarak inançlı olacak biçimde tasarlanmıştır.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere zkSync’in bu yıl büyük bir airdrop yapması bekleniyor.

uzman 10x bekledigi layer 2 coinleri acikladi 4 KC6Qewpe

Polygon (MATIC), Arbitrum, Optimism, StarkEx ve zkSync, yatırım yapılacak birinci 5 Layer 2 coin olarak öne çıkıyor. Bu Layer 2 teknolojileri, Blockchain ağlarının ölçeklenmesini, süreç suratlarının artırılmasını ve fiyatların düşürülmesini sağlar.

Layer 2 Blockchain nedir?

Katman 2 yahut Layer 2, güvenlik garantilerini devralırken temeldeki Blockchain’in fonksiyonelliğini arttırmaktadır. Ayrıyeten, güçlü merkezi olmayan güvenliğinden yararlanmaya devam ederken ana Blockchain’deki süreçleri gerçekleştiren başka bir Blockchain’dir. Katman 2 tahlilleri, ölçekleme ve datalarla ilgili darboğazları azaltmak ve daha süratli ve daha ucuz süreçler sunar. Bu esnada, temel Blockchain’in güvenliğini ve merkezi olmayanlığını korumak için tasarlanmıştır.