Ümit Özdağ, sakin kişiliğiyle bilinen Bakan Koca’yı çileden çıkardı: Nezaketsizlik, düzeltme olarak kabul edilemez

Türkiye’deki sığınmacılara yönelik sert telaffuzlarıyla bilinen Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde...

Ümit Özdağ, sakin kişiliğiyle bilinen Bakan Koca’yı çileden çıkardı: Nezaketsizlik, düzeltme olarak kabul edilemez

Türkiye’deki sığınmacılara yönelik sert telaffuzlarıyla bilinen Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde acil tabiplerinin Suriyeli olduğu ve Türkçe bilmediği argümanlarıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde bir paylaşımda bulunmuştu. Paylaşımında Özdağ, “Türk beşerinin kendi ülkesinde 2. Sınıf olması sürecini yaşıyoruz. Arapları üstün insan, Arapçayı kutsal lisan zanneden zihniyet Türk Milletine kendi ülkesinde mülteci olma hissini yaşatıyor. Herkes kendi vatanına dönecek. Kurulan iç savaş ve bölünme komplosunu Zafer Partisi bozacak” sözlerini kullanmıştı.

“BÜTÜN BAKANLARIN KÜFÜRBAZ OLMADIĞINI ÖĞRENDİK”

Özdağ, hususla ilgili olarak Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın kendisini aradığını tabir ederek yeni bir paylaşımda bulundu. Özdağ, “Sağlık Bakanı Sayın F.Koca beni arayarak acil serviste 4 tabibin vazife yaptığını, ikisinin Türk ikisinin ise Suriye kökenli olduğunu lakin Türkiye’de tıp eğitimi aldıklarını tabir etti. Kendisine ilgisi için teşekkür ederim. Bütün bakanların SS üzere küfürbaz olmadığını öğrendik” sözlerini kullandı.

“KONUYLA İLGİLİ OLMAYAN BİR BAKAN ARKADAŞIMA SATAŞTINIZ”

Bu paylaşımın akabinde Bakan Koca ise “Sn. Ümit Özdağ, Reyhanlı Devlet Hastanesi ile ilgili verdiğiniz yanlış bilgiyi düzeltmeniz için sizi aradım, kusurunuzu kendiniz düzeltin istedim. Fakat düzeltme metninizde bahisle ilgisi olmayan bir bakan arkadaşıma sataştınız. Nezaketsizlik, düzeltme olarak kabul edilemez!” dedi.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı bir canlı yayında Ümit Özdağ hakkında “Adam yerine, insan yerine koymam. Benim için hayvandan aşağı biridir. Operasyon çocuğudur, Soros çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir” açıklamalarında bulunmuştu. Bunun üzerine Özdağ, Soylu’ya meydan okuyarak “Süleyman, ben yarın saat 11.00’de tek başıma ve silahsız İçişleri Bakanlığı önünde olacağım.” açıklamasını yaptı ve sabah saatlerinde bakanlık binasının önüne gitti. Bakan Soylu ile Özdağ ortasında yaşananlar uzun bir mühlet gündemde kalmıştı.