Türklerin de Aldığı Altcoin Hack Saldırısına Uğradı: Düştü!

Ripple tarafından desteklenen önde gelen bir altcoin olan Flare Networks, kendisini Discord kanallarından birinde yaşanan...

Türklerin de Aldığı Altcoin Hack Saldırısına Uğradı: Düştü!

Ripple tarafından desteklenen önde gelen bir altcoin olan Flare Networks, kendisini Discord kanallarından birinde yaşanan bir güvenlik ihlalinin merkezinde buldu. İhlal, düzmece bir airdrop vaadiyle kullanıcıları maksat alan hackerların yetkisiz erişimini içeriyordu. Olayın derhal ele alınmasına, rahatsız edici içeriğin silinmesine ve etkilenen Discord kanalı üzerindeki denetimin yine kazanılmasına karşın, bu ihlal Flare Networks ve topluluğu için bir dikkatli daveti olarak hizmet ediyor. Gelecekte benzeri dolandırıcılıkların kurbanı olmaya karşı sert bir ihtara yol açıyor. İşte detaylar…

Popüler altcoin için hack alarmı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ripple tarafından desteklenen Blockchain protokolü Flare Networks, kısa bir mühlet evvel Discord adreslerinden birinde bir güvenlik ihlaline kurban gitti. Kelam konusu istismar, bilgisayar korsanlarının kanala erişim sağlamasını ve kullanıcıları kandırmak gayesiyle geçersiz bir airdrop hakkında kimlik avı iletileri yayınlamasını içeriyordu. Flare Networks derhal harekete geçerek hatalıyı ve geçersiz bildirileri sildi. O vakitten beri Discord kanalının tam denetimini tekrar ele geçirdi. Bu olay, birkaç ay evvel ana ağının başlatılmasından bu yana Flare Network için kaydedilen birinci tehlikeye işaret ediyor. Sonuç olarak, protokol artık topluluğunu gerçek olamayacak kadar uygun görünen kuşkulu duyurulara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

https://twitter.com/darth_toe/status/1664164791496089601

Flare Networks yaptığı resmi duyuruda, hiçbir vakit bu tıp duyurular yapmayacağını ya da kullanıcılardan şahsî yahut güvenlik bilgilerini talep etmeyeceğini vurguladı. Protokol, topluluk üyelerine rastgele bir süreç yapmadan evvel Telegram, Twitter, Discord ve web sitesi blogu dahil olmak üzere çeşitli Flare kanalları aracılığıyla bilgileri doğrulamalarını tavsiye ediyor. Bilgisayar korsanları, Flare’in mahallî tokenı FLR’yi içeren birkaç airdrop kampanyası yürütmesi nedeniyle airdropların popülerliğinden yararlanmayı seçti.

FLR, hafif bir düşüş yaşadı

Bu olay FLR tokenı ve Flare Networks’ün kendi topluluğu içinde inşa etmekte olduğu itimat üzerinde tesirli oldu. Şu anda FLR token 0,02291 dolardan süreç görüyor ve son 24 saat içinde yüzde 5,46’lık bir düşüş yaşadı. Fiyattaki bu düşüş, hafta boyunca yüzde 13’ten fazla bir düşüş yaşadığı için token’ın haftalık performansından da etkileniyor. Kullanıcıları 31 milyon doların üzerinde dolandıran Morgan Stanley taklitçisi Morgan DF Fintoch üzere kayda paha örneklerle birlikte, kripto sanayisinde istismarlar ender değildir.

turklerin de aldigi altcoin hack saldirisina ugradi dustu 0 8vMdPYAe

Bu güvenlik tehlikesine karşın Flare Networks, topluluğunun itimadını muhafazaya kararlı olduğunu söylüyor. Güvenlik tedbirlerini geliştirme uğraşlarını sürdüreceğine işaret ediyor. Bu olay, kullanıcılara dikkatli olmaları için bir hatırlatma misyonu görüyor.