Türkiye “Sigorta” Sohbetleri Bursa’da Devam Ediyor

Türkiye Sigorta’nın İktisat Gazetesi iş birliğiyle düzenlediği, Türkiye “Sigorta” Sohbetleri’nin üçüncü durağı Bursa oldu.  Türkiye...

Türkiye “Sigorta” Sohbetleri Bursa’da Devam Ediyor

Türkiye Sigorta’nın İktisat Gazetesi iş birliğiyle düzenlediği, Türkiye “Sigorta” Sohbetleri’nin üçüncü durağı Bursa oldu.  Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman, “Bursa tarımı ve endüstrisiyle ekonomimizin can damarı olan kentlerden biri.  

Bu hoş kentimizin her bedelini garanti altına almak için çalışıyor, Bursa’ya yatırım yapmaya devam ediyoruz.” dedi. 

 

 

İşletmelerde risk idaresi ve sigorta alanlarında farkındalık oluşturulmasına yönelik bahislerin ele alındığı ‘Türkiye “Sigorta” Sohbetleri’nin 3’üncüsü 15 Aralık tarihinde Bursa’da düzenlendi. Bölgenin sigortacılık konusundaki muhtaçlıklarını ve potansiyelini mercek altına almak üzere sanayi ve ticaret odaları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve bölgenin dal öncüleri bir ortaya geldiği panelde; doğal hoşluklarla sanayi ve teknoloji ahengini başarmış dünyanın az birkaç kentinden biri olan Bursa’nın, Türkiye Sigorta için kıymeti sayılarla birlikte ortaya konuldu. 

 

Ekonomi Gazetesi’nden Vahap Munyar ve Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünde düzenlenen panelde; Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcı Remzi Duman, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası İdare Heyeti Üyesi Muhsin Aslan, Otomotiv İhracatçıları Birliği İdare Konseyi Üyesi Tuna Arıncı, Makine İmalatçıları Birliği Lideri Emre Gencer, Parlamış Küme İdare Şurası Lideri Bülent Parlamış konuşmacı olarak yer aldılar.  

 

Türkiye Sigorta’nın Kasım 2022 prestijiyle Bursa’da hayat dışı sigortasında bir evvelki yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 122 üzere rekor bir artışa ulaştığı belirtildi. 190 acente ve 154’ü aşkın banka şubesi ile Bursa’da en çok aracı ile temsil edilen sigorta şirketi olarak Bursa’da daha fazla büyüme konusunda çok istekli olunduğu açıklandı. 

 

Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman panelin açılışında yaptığı konuşmasında değerli bildiriler verdi. Türkiye “Sigorta” Sohbetleri’ne Bursa’da devam etmenin verdiği heyecanı lisana getiren Duman, Türkiye Sigorta olarak, sektörün gelişen dinamikleri ve müşterilerimizin öncelikli beklentileri doğrultusunda hayattan sıhhate, konuttan kaskoya ve ferdî emekliliğe kadar her alanda farklı gereksinimlere karşılık veren, özel ayrıcalıklar ve avantajlar barındıran eserler geliştirdiklerinin altını çizerek, lider şirket olmanın verdiği sorumluluk şuuruyla hayata geçirdikleri bu sohbetlerle ülkemizi daha yeterli tanıyıp, bireylerin ne istediğini, neye gereksinimi olduğunu daha yakından öğrenme fırsatı bularak sigorta farkındalığını arttıracaklarına inandıklarını belirtti. 

 

 

“Bursa’mızın tüm pahalarını teminat altına almak için yarışıyoruz”

Gelişmiş imalat sanayii ve ticareti sayesinde global bir çekim merkezi pozisyonunda yer alan Bursa’nın barındırdığı potansiyele değinen Remzi Duman şöyle konuştu: “Bursa’mızın tüm pahalarını teminat altına almak için çalışıyoruz. Türkiye’nin ekonomik olarak en gelişmiş beşinci ili olan Bursa, bu yönüyle Türk iktisadının geliştirilmesi ve ona yeni ivmeler kazandırılmasında etkin ve yönlendirici bir gücü temsil ediyor. Bursa, yaklaşık 3,27 milyon nüfusuyla Türkiye’mizin 4’üncü büyük ili. Bu nüfusun yaklaşık yüzde 35’i ise 18 yaş altı çocuk ve gençlerimizden oluşuyor. Bursa da 18 yaş altı genç nüfusuyla BES’te değerli bir potansiyel barındırıyor. Bu potansiyelin gerçekleştirilmesi için Türkiye Sigorta olarak elimizden geleni yapıyoruz.”

 

“Ücretsiz risk mühendisliği hizmeti veriyoruz”

Bursa’nın kıymetli bir KOBİ ve sanayi kenti olduğunu hatırlatan Duman, son periyotlarda kentte yangın poliçelerinde hasar artışları olduğunu belirtti. Bursa vilayetimizde şu ana kadar mikro işletmelere ve kobilere 4.100 adet; orta ve büyük işletmelere ise 3.000 adet olmak üzere toplamda 7.100 adet yangın poliçesi düzenleyerek, 40 Milyar TL üzerinde teminat sağladık. 

Sektörümüzde en geniş risk mühendisliği ağına sahip şirket olarak, her lokasyonda risk mühendisliği hizmeti verebilme kabiliyetine sahibiz. Bilhassa ticari ve sınai işletmelerde fiyatsız olarak verdiğimiz risk mühendisliği hizmetlerimiz ile; tesislerin aktüel durumlarını belirleyerek raporlar hazırlıyor, tesis ve faaliyet özelinde varsa eksiklikleri belirliyor, müşterilerimizle bu bilgileri şeffaf olarak paylaşıyoruz. Bu hizmetimizi poliçelerin bizden tanzim edilip edilmemesine bakılmaksızın tüm müşterilerimize sunuyoruz. Fiyatsız olarak sunduğumuz bu hizmetler sonucu tesislerin eksik olan noktalarında yapacakları iyileştirmeler sonucu tesislerin risk kalitesi artırılıyor ve sigortalanabilirlik açısından sürdürülebilir yapı oluşması sağlanıyor. Ayrıyeten poliçeleri bizden tanzim edilmemiş müşteriler için de risklerin durumu ve güzelleştirilmesi gereken noktalar için hizmet vererek sigorta kesiminin bu alandaki gelişimine de dayanak oluyoruz.

Öte yandan KOBİ’lerin finansal gücünün korunmasında da sigortanın kıymetli bir kalkan vazifesi gördüğüne dikkat çeken Duman kelamlarını şöyle sürdürdü: “Türkiye Sigorta olarak işletmelere bilhassa fiyatsız risk danışmalığı hizmetimizle yangın kar kaybı makine kırılması sigortaları, Kefalet Sigortaları ve Güç Sigortaları alanında teminat sunuyoruz.”

 

“Tarım sigortası bir kalkan misyonu görüyor”

Zengin tarihi, doğal hoşlukları, canlı toplumsal ve ekonomik yapısıyla Bursa’nın, günümüzde de “Kültürlerin Buluştuğu Şehir” olarak kendine has bir şehircilik modelini yaşattığını ifade eden Duman, tüm bunları yanında tarımdaki gücüyle de dikkat çektiğini belirterek kelamlarına şöyle devam etti: “Ülkemizin jeolojik, jeomorfolojik yapısı ve sahip olduğu iklimsel özellikleri nedeniyle büyük can ve mal kaybına yol açan doğal afetler ile çok sık karşılaşıyoruz, maalesef. İklim değişikliğinin sonuçları, bilhassa ziraî üretim için büyük bir tehdit oluşturuyor. Bursa da sayısı fazla olan akarsuları ve yağış rejimi nedeniyle sel ve taşkına uğrama riski taşıyor. Geçtiğimiz yıllarda bölgemizde yaşanan sel felaketleri, ülke olarak hepimizi derinden etkiledi. Bursa iktisadında yüzde 10’a yakın bir ekonomik büyüklüğe ile tarım kıymetli bir yere sahip. Unutulmamalı ki tarımda yaşanan güçlü periyot ve artan afetler karşısında tarım sigortası bir kalkan misyonu görüyor. Türkiye Sigorta olarak büyük ehemmiyet verdiğimiz tarım sigortalarında yüzde 52’lik pazar hissemiz ile açık orta dalın başkanı pozisyonunda yer almaktan gurur duyuyoruz.” 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı