Tüfenkci ve Gürkan, Hekimhan muhtarlarıyla bir ortaya geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci...

Tüfenkci ve Gürkan, Hekimhan muhtarlarıyla bir ortaya geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Hekimhan İlçesi mahalle muhtarlarıyla bir ortaya gelerek istişarelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Dede Korkut Restaurant’da gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Genel Sekreter Cemal Noğay, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, genel sekreter yardımcıları, daire liderleri ve Hekimhan İlçesi Mahalle Muhtarları katıldı.

“İlçemizi kadimliğine uygun bir formda geliştirmek istiyoruz”

Gerçekleştirilen programda Hekimhan’ın kadim ve değerli bir ilçe olduğunu tabir eden Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, “Geçmiş itibariyle demokrasi manasında, eğitim düzeyi manasında sahiden çocuklarını âlâ yetiştiren bir ilçemiz. Türkiye’deki en güçlü demir yataklarının Hekimhan bölgemizde bulunması da farklı bir övünç kaynağımız. Hekimhan ilçemizi kadimliğine uygun bir halde geliştirmemiz gerekiyor. Hekimhan’ımızda asfaltsız mahalle yolu bırakmadık. Mezra yollarını da ilçe belediyesinin uhdesinde olmasına karşın yüzde 80’ine yakınını yaptık. Kalan eksiklerde kısa vakitte önümüzdeki periyotta telafi edilecek. Biz, 2023 yılı programını hazırladığımızda programla birlikte 2023 yılında yapılacak yatırımlarında finansmanlarını hazırladık. İnşallah önümüzdeki periyot planlanan çalışmaları, eksik kalan çalışmalarımızı da tamamlayacağız” diye konuştu.

“Bugüne kadar algılarla ne belediye liderimiz ne de biz hareket ettik”

Başkan Gürkan ve muhtarlara hoş bir ortamda bir ortaya geldikleri için teşekkür eden AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Hekimhan ilçemiz yapılan çalışmalarla kıskanılacak bir ilçe durumuna geldi. Bu manada Büyükşehir Belediye Liderimize teşekkür ediyorum. 2023 yılında seçime giderken elbette ki çok çeşitli oyunların oynanacağı, algıların oluşacağı bir periyoda gireceğiz. Burada belediyemizin yaptığı hizmetleri itibarsızlaştırma noktasında, küçümseme noktasında yahut sizin köye, mahalleye yaptılar bu mahalleye yapmadılar üzere sahiden akıl ve mantık dışı, gerçeği alt üst edecek algılar oluşturulmaya çalışılacak. Muhtarlarımız yapılanı da görüyor olanı da görüyor. Bugüne kadar algılarla ne belediye liderimiz ne de biz hareket ettik. Daima hizmetlerle, yapıtlarla hareket ettik. Hekimhan ilçemizde maden alanlarının, hastanelerden içme suyunun getirilmesine kadar her manada doğalgazda dahil olmak üzere hizmet etmeye çalıştık. Hekimhan’da belediye binamızın yeri için bir evvelki devir belediye liderimiz da ağır gayret sarf etti ve onu da Hekimhan ilçemize kazandırdık. Hekimhan’ın gelişmesi, değişmesi temelinde büyümesi Malatya’nın gelişmesi, değişmesi ve büyümesidir. Kırsalıyla gelişmesi, kentin merkeziyle gelişmesi Malatya’yı da kalkındırır. Büyükşehir Belediye Liderimiz ve grubu dahil olmak üzere Hekimhan’ı güzelleştirme noktasında, daha rahat yaşanılabilir ilçe haline getirme noktasında çaba gösteriyoruz” sözlerini kullandı.

Hekimhan Muhtarlar Derneği Lideri ve Güzelyurt Mahallesi Muhtarı Mustafa Tunç, konuşmaların akabinde, Gürkan’a Hekimhan İlçesine yapılan hizmet ve yatırımlardan ötürü muhtarlar ismine çiçek takdim etti. Tunç, Gürkan’a bundan sonraki yapacağı çalışmalarda Hekimhan ilçesi olarak yanlarında olduğunu söyledi.

Gerçekleştiren programda Hekimhan İlçesi mahalle muhtarları, istek ve taleplerini de Lider Gürkan’a iletti. – MALATYA