Gençlerin meslek seyahatlerine Yorglass imzası

Yarım asırlık cam devi Yorglass, ODTÜ Meslek Fuarı’nda genç yeteneklerle bir ortaya gelmeye hazırlanıyor Cam...

Gençlerin meslek seyahatlerine Yorglass imzası

Yarım asırlık cam devi Yorglass, ODTÜ Meslek Fuarı’nda genç yeteneklerle bir ortaya gelmeye hazırlanıyor

Cam dünyasının küresel ve muteber tedarikçisi Yorglass, Türkiye’nin en itibarlı üniversitelerinin başında gelen ODTÜ’nün hayata geçirdiği Meslek Fuarı’ndaki yerini alıyor. ODTÜ Meslek Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi (ODTÜ KPM) mesken sahipliğinde 17-18 Kasım tarihlerinde fiziki olarak gerçekleşecek fuarda Yorglass, İnsan Kaynakları departmanı olarak gençlerle buluşmaya hazırlanıyor. Eğitime verdiği takviye ve hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken şirket, her yıl çok sayıda öğrenci ve mezunun ziyaret ettiği ODTÜ Meslek Fuarı’nda gençleri standında ağırlayacak.

Geleceği referans alan cam tahlilleriyle kesime öncülük eden Yorglass, geleceği şekillendirecek gençlerle bir ortaya gelmeye devam ediyor. Son olarak ODTÜ Meslek Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi (ODTÜ KPM) konut sahipliğinde 17-18 Kasım tarihlerinde yapılacak fuara katılmaya hazırlanan şirket, genç yeteneklerin meslek seyahatlerine rehberlik etmeyi hedefliyor. Yorglass’ın standını ziyaret edecek öğrenciler ise şirketin İK yetkilileriyle teğe bir görüşebilme, staj ve iş durumları hakkında bilgi edinme fırsatı bulacak.

Genç yetenekler Yorglass staj programıyla tanışıyor

Öğrencilerle iş dünyası ortasında bir köprü oluşturmak gayesiyle her yıl güz ve bahar devirlerinde düzenlenen ODTÜ Meslek Fuarı’nın genç yetenekler için ehemmiyetine değinen Yorglass İnsan Kaynakları Yöneticisi Ayşe Doğruöz; “Modern iş dünyası, interaktif ve epeyce dinamik bir tabanda ilerliyor. Hasebiyle network ağı kurulabilecek, firmalarla öğrencileri buluşturabilecek her türlü tertibi çok değerli buluyoruz. Bilhassa seçkin bir insan kaynağına eğitim veren ODTÜ’de gençlerle bir ortaya gelecek olmaktan çok memnunuz. Yorglass olarak istihdam kaynaklarımızı zenginleştirmeyi çok önemsiyoruz. Bunun için departmanımızda klasik işçi idaresi anlayışından çıkarak insan kıymeti idaresine geçiş yaptık ve attığımız adımların çok büyük yararını gördük. Yeteneği güçlü bir argümana dönüştürmek üzere işe alım sürecinden başlayarak tüm çalışma arkadaşlarımızın gelişimine katkı sağlamak ve geleceğin önderlerini yetiştirebilmek için kapsamlı bir düzenek oluşturduk. Fuar vesileyle ortamıza katılacak yetenekli gençlerle birlikte gelişmeyi, büyümeyi, ilham veren başarılara imza atmayı çok isteriz” biçiminde konuştu.

Fuar kapsamında standı ziyaret edecek gençler için YorFuture programından da bahseden Ayşe Doğruöz; bu çalışmanın bir staj programı olduğunu, faaliyet gösterdikleri tüm lokasyonlarda en donanımlı yetenekleri bünyelerine katıp geliştirdiklerini ve çalışan iştirakini güçlendirdiklerini belirtti. Üniversite ve şirket iş birliği çerçevesinde öğrencilerin teorik bilgilerini uygulamalarına imkân tanıdıklarını, potansiyeli ve farkındalığı yüksek adayları Yorglass ailesine dahil ettiklerini kelamlarına ekleyen Ayşe Doğruöz, tüm gençleri standa beklediklerini duyurdu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı