TikTok’un Kalbimiçin Kampanyasında Kalbimiz Sağlık İçin Attı

TikTok, 29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde farkındalığı artırmak için geniş kapsamlı bir kampanyaya imza attı....

TikTok’un Kalbimiçin Kampanyasında Kalbimiz Sağlık İçin Attı

TikTok, 29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde farkındalığı artırmak için geniş kapsamlı bir kampanyaya imza attı. Platform bu kampanyayla, kardiyovasküler hastalıkların önlenmesi konusunda topluluğunu bilinçlendirmeyi hedefledi. #Kalbimiçin etiketi altında üretilen içerikler 20 milyona yakın izlenme sayısına ulaştı.

Dünya Kalp Federasyonu’nun kardiyovasküler hastalıklar konusunda en büyük farkındalık yaratma alanı olan bu kıymetli günde dünya genelinden birtakım bilgiler hususa ne kadar hasassiyetle yaklaşılması gerektiğinin değerini vurguluyor.

Örneğin; kardiyovasküler hastalıklara bağlı vefatlar, bulaşıcı olmayan hastalıklardan kaynaklı olmayan ölümlerin neredeyse yarısını oluşturuyor. Yeniden kardiyovasküler hastalıklar nedeniyle dünya genelinde yılda 18,6 milyon kişinin hayatını kaybettiği varsayım ediliyor.

TÜİK datalarına göreyse 2019 yılında hayatını kaybeden bireylerin yüzde 36,8’i kalp-damar hastalıkları sebebiyle hayatını yitirdi.

Dünya Kalp Günü, şahısların kalp ve damar hastalıklarını önlemek ve denetim altında tutmak için yapabilecekleri konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Tütün ve tütün eserleri kullanımı, sıhhatsiz beslenme ve fizikî hareketsizlik üzere risk faktörlerinin engellenmesi ve denetim altına alınması, bu nedenle gerçekleşen ölümlerin yüzde 80’inin önlenebileceğini gösteriyor.

TikTok da bu kapsamda topluluğundaki bireylerin kalp ve damar hastalıkları konusunda bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak için geniş kapsamlı bir kampanya başlattı.

6 Ekim’de sona eren kampanya kapsamında Dünya Kalp Günü’nün kıymeti, kardiyovasküler hastalıkların teşhisi ve tedbire metotlarına ait tanıtıcı görüntüler TikTok topluluğuyla buluştu. Öte yandan kalp ve damar hastalıklarıyla yakından bağlı olan sağlıklı beslenme alanında ipuçları ve sağlıklı tarifler platform üzerinde paylaşıldı.

TikTok topluluğunu fizikî aktiviteler konusunda harekete geçirmek için kalp sıhhatini güçlendirecek spor aktiviteleri de kampanya boyunca TikTok kullanıcılarıyla buluştu.

Öte yandan TikTok içerik üreticileri sağlıklı hayat kapsamında günlük rutinlerini TikTok aracılığıyla paylaştı.

Kampanya mühletince Prof. Dr. Murat Aksoy, TikTok topluluğunun kardiyovasküler hastalıklara ait merak ettiği sorulara canlı yayınlar aracılığıyla cevaplarken, A Ulusal Futbol Kadrosu Gastronomi Danışmanı Ebru Omurcalı uzmanlığıyla TikTok topluluğunu destekledi.

TikTok, topluluğuna getirdiği sevinç ve cümbüşün yanı sıra, topluluğundaki bireyleri bilinçlendirip toplumsal mevzularda farkındalık yaratmak için çalışmalarına devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı