Ümit Ulusal Futbol Ekibi 1-1 Avusturya (MAÇ SONUCU – ÖZET) Ümit Ulusallar Avusturya’yı geçemedi!

Ümit Ulusal Futbol Ekibimi özel maçta Avusturya ile karşı karşıya geldi. Genç millilerimiz alandan 1-1’lik...

Ümit Ulusal Futbol Ekibi 1-1 Avusturya (MAÇ SONUCU – ÖZET) Ümit Ulusallar Avusturya’yı geçemedi!

Ümit Ulusal Futbol Ekibimi özel maçta Avusturya ile karşı karşıya geldi. Genç millilerimiz alandan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı.

Ümit Ulusal Futbol Ekibi, özel maçta karşılaştığı Avusturya ile 1-1 berabere kaldı.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, Hırvatistan’ın Pula kentindeki Medulin bölgesinde oynanan maçta ay-yıldızlı kadronun golünü 45+3. dakikada penaltıdan Yusuf Barası attı. Avusturya’nın golünü ise 52. dakikada Manuel Polster kaydetti.

Avusturya ekibinde Galatasaraylı futbolcu Yusuf Demir de forma giydi.

Ümit Ulusal Ekip, 21 Kasım Pazartesi günü özel maçta Polonya ile karşılaşacak.

Bu ortada ulusal futbolcular Tiago Çukur ve Göktan Gürpüz, kulüpleriyle kamp öncesinde varılan karşılıklı mutabakat sonucunda Ümit Ulusal Kadro’nun aday takımından çıkarıldı.

“AVUSTURYA KARŞISINDA ÜSTÜN BİR OYUN ORTAYA KOYDUK”

Ümit Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi ve Genç Ulusal Ekipler Sorumlusu Tolunay Kafkas, müsabakanın akabinde yaptığı açıklamada, “Oyuna çok âlâ başladık. Müsabaka boyunca üstün bir oyun ortaya koyduk. Oyuncularım kendilerinden istediğimiz oyun ideolojisini başarılı bir biçimde alana yansıttı. 2002 ve 2003 doğumlu oyunculardan şurası Ümit Ulusal Takımı’mızın Gürcistan maçı ile başlayan yeterli ve efektif oyun yapısı bu maçta da artarak kendisini gösterdi. Bundan sonraki oynayacağımız maçlarla da gelişmeye devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.