Tether (USDT) Tezos’ta Piyasaya Sürülüyor

Tether, en büyük stablecoin USDT’yi Tezos ağında piyasaya sürecek. Tezos üzerindeki USDt, ödemeler, DeFi ve...

Tether (USDT) Tezos’ta Piyasaya Sürülüyor

Tether, en büyük stablecoin USDT’yi Tezos ağında piyasaya sürecek. Tezos üzerindeki USDt, ödemeler, DeFi ve daha fazlasında devrim niteliğindeki uygulamaları güçlendirecek.

Tether CTO’su Paolo Ardoino konuyla alakalı olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Dijital token alanındaki en likit, istikrarlı ve güvenilir sabit paraya erişim sunan USDt’yi Tezos’ta başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Tezos hızla sahneye çıkıyor ve bu entegrasyonun uzun vadeli büyüme için gerekli olacağına inanıyoruz.”

Tezos, Tether’in USDT’sinin kullanılabileceği 12. ağ olacak. Tether geçtiğimiz gün de USDT’nin Polygon’da piyasaya sürüldüğünü duyurmuştu.

Tether, son haftalarda USDT’nin ağ erişimini genişletiyor. USDT Tezos’tan başka Ethereum, Solana, Avalanche, Polygon, Algorand, Tron, Omni, EOS, Liquid Network, Kusama ve Bitcoin Cash’in Standard Ledger Protocol’ünde kullanılabiliyor.

Tether, USDT’nin Tezos’taki lansmanının blok zinciri ağının DeFi ekosistemine yardımcı olacağını söyledi. Tether, The Block’a yaptığı açıklamada, “Moda, müzik, oyun ve sanat endüstrilerindekiler de dahil olmak üzere Tezos’ta birkaç önemli proje başlatıldı” ifadelerini kullandı.