Bekçilerle, uzman çavuşlar arasındaki gerginliğe polis de dahil oldu: 5 gözaltı

Kırıkkale’nin Sanayi Mahallesi’nde düzenlenen asker cümbüşünde belinde tabanca olan 2 kişiyi fark eden bekçiler, şüphelilere...

Bekçilerle, uzman çavuşlar arasındaki gerginliğe polis de dahil oldu: 5 gözaltı

Kırıkkale’nin Sanayi Mahallesi’nde düzenlenen asker cümbüşünde belinde tabanca olan 2 kişiyi fark eden bekçiler, şüphelilere kimlik sordu. Teze nazaran kimlik bilgisi istenilen şahıslardan uzman çavuş M.B., bekçilere belindeki tabancayı gösterirken, yanındaki kuşkulu ise tabancayı etrafa attı. Bu sırada asker cümbüşünde bulunanlar da bekçilere reaksiyon gösterip, müdahale etti.

İHBAR ÜZERİNE BÖLGEYE ÇOK SAYIDA TAKIM SEVK EDİLDİ

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis takımı sevk edildi. Kalabalığın destek gelen polislere dirençte bulunması üzerine gerginlik yaşandı. Polis grupları biber gazı sıkarak kalabalığı dağıtıp eğlenceyi sonlandırdı.

UZMAN ÇAVUŞLAR GÖZALTINA ALINDI

Etrafta yapılan aramada tabanca ele geçiren polis takımları, uzman çavuşlar M.B. ve E.B. ile olaya karışan O.Ö., H.I. ve H.Ö.’yü gözaltına aldı. Darp raporu alan bekçiler, şikayetçi oldu. Ayrıyeten, polis grupları aktifliği sonlandırırken biber gazından etkilenen birtakım vatandaşlar da ambulansla hastaneye kaldırıldı. Soruşturma sürdürülüyor.

Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa