Taciz iddiasıyla yargılanan Kurtuluş Kuş’a zorla getirme kararı

AYDIN’ın Efeler ilçesinde, otel odasında hayranı olan B.B.’ye (19) nitelikli cinsel hücumda bulunduğu savıyla 12...

Taciz iddiasıyla yargılanan Kurtuluş Kuş’a zorla getirme kararı

AYDIN’ın Efeler ilçesinde, otel odasında hayranı olan B.B.’ye (19) nitelikli cinsel hücumda bulunduğu savıyla 12 yıla kadar mahpus cezası istemiyle tutuksuz yargılanan müzikçi Kurtuluş Kuş hakkında, mahkeme sonraki duruşmaya zorla getirilmesine ve yurt dışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi. Duruşmaya katılan B.B. “Ben tabip hekim, o ise sahne sahne geziyor” diyerek şikayetini yineledi.

Şarkıcı Kurtuluş Kuş hakkında, 27 Şubat 2022 tarihinde, Aydın’ın Efeler ilçesindeki otelde hayranı olan B.B. isimli kıza karşı ‘nitelikli cinsel saldırı’ hatasını işlediği argümanıyla 12 yıla kadar mahpus cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede, Kuş ile B.B.’nin, toplumsal medya üzerinden tanıştıkları belirtildi. İddianamede ikilinin birinci olarak Kuş’un İzmir’de verdiği konser çıkışı yüz yüze görüştüğü, akabinde Aydın’da tekrar konser çıkışında buluşup, otel odasında görüştüklerine yer verildi. Bu görüşmede yakınlaşma olmadığı lakin Kuş ile B.B.’nin iletileşmeye devam ettikleri vurgulandı. Kuş’un, olay tarihinde Aydın’a konser için tekrar geldiği, B.B.’yi de kente çağırdığı kaydedildi.

B.B.’nin, armağanını vermek için saat 04.00 sıralarında, arkadaşlarıyla Kurtuluş Kuş’un kaldığı otele gittiği, odada öteki bireylerin de bulunduğu lakin ilerleyen saatlerde diğer bölmeye geçip, sohbet ederken, Kuş’un, B.B.’nin kıyafetlerini çıkarmaya çalıştığı belirtildi. Kuş’un, B.B.’nin direnmesine karşın zorla birlikte olduğu iddianamede vurgulandı. Kuş’a direnen B.B.’nin, yaşadığı acı nedeniyle attığı çığlıkların vazifeliler tarafından duyulduğuna da dikkat çekildi.DURUŞMAYA KATILMADIDavanın, ikinci duruşması bugün görüldü. Duruşmaya şikayetçi olan B.B., avukatları ve ailesi katılırken, tutuksuz sanık Kurtuluş Kuş davet yapılmasına karşın duruşmaya katılmadı.’BEN TABİP DOKTOR O İSE SAHNE SAHNE GEZİYOR’

B.B. tabirinde, birinci duruşmada dinlenen şahitlerin söylediği ‘kırmızılı kız’ın kendisi olduğunu söyledi. B.B. sözünde, “Merve Gürgen’i hastane müdürü diye tanıttılar. Sanığın duruşmaya neden gelmediğini bilmiyorum. Birinci duruşmaya ‘bacağım’ kırık diye rapor alıp, gelmedi. Size bile palavra söylüyor. SEGBİS ile duruşmaya katılıyor. Sanığın burada hazır bulunmasını istiyorum. Mahkemeyi yanıltmaktadır. Neden kaçtığını anlamıyorum. Birinci duruşmadan sonra otobanda canıma kıymak istedim. Ben hekim tabip o ise sahne sahne geziyor” diyerek şikayetini yineledi. B.B.’nin avukatı da sanık Kuş’un tutuklu yargılanmasını istedi. Mahkeme heyeti, sanık Kuş için yurt dışına çıkış yasağı koyup, bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi. Mahkeme heyeti, Kuş’un tutuklu yargılanması tarafındaki talebi de reddedip, duruşmayı erteledi.