Sony Linkbuds Serisinin Yeni üyesi Plastik Su Sebillerinden Dönüştürülmüş, En Küçük ve En Hafif Kablosuz Kulaklığı LinkBuds S “Dünya Mavisi”

Yeni LinkBuds S “Dünya Mavisi” modelinin üretiminde, plastik su soğutucularından üretilen geri dönüştürülmüş reçine gereci...

Sony Linkbuds Serisinin Yeni üyesi Plastik Su Sebillerinden Dönüştürülmüş, En Küçük ve En Hafif Kablosuz Kulaklığı LinkBuds S “Dünya Mavisi”
  • Yeni LinkBuds S “Dünya Mavisi” modelinin üretiminde, plastik su soğutucularından üretilen geri dönüştürülmüş reçine gereci kullanılıyor.

  • Her LinkBuds S’in satış fiyatının 2 ABD doları deniz müdafaa faaliyetlerine bağışlanıyor.

  • Çok noktalı Bluetooth® irtibatı sayesinde iki aygıtın birebir anda bağlanmasına ve problemsiz geçiş yapmasına imkan tanıyan yeni yazılım güncellemesi içeriyor. Bu güncelleme birebir vakitte LinkBuds serisinin başka modellerine ve WF-1000XM4 kulaklıklara da getiriliyor.

LinkBuds S: Kulaklıklar için yeni bir sınır

LinkBuds S, yeni bir kullanım konsepti sağlayan ve kullanıcılarına çevrimiçi ve çevrimdışı her iki dünyanın da en uygununu sunan bir model olarak öne çıkıyor. Doğal ortam sesine sahip ultra küçük ve hafif tasarımı sayesinde gün uzunluğu her iki dünyaya da bağlı kalmak için harika bir ortam sunuyor. LinkBuds S, kullanıcıların etrafındaki dünyayla etkileşime geçmesini sağlayan LinkBuds yenilikçi ortam sesi teknolojisini, kaliteli gürültü engelleme ile birleştirerek, kullanıcıların yalnızca sevdiği içeriğe odaklanmasına imkan tanıyor.

Kulaklıklar, Uyarlamalı Ses Denetimi özelliği sayesinde kullanıcının bulunduğu ortama nazaran sesi ayarlarını ayarlıyor ve ülkü dinleme tecrübesi yaratıyor. Kulaklıklar aracılığıyla müzik ve oyunların keyfini çıkarmak yahut konferans aramalarına katılmak üzere sesle etkileşim kurma yolları çeşitlenip gelişiyor. Sony Linkbuds serisi, günümüzün mevcut ömür şeklini yansıtan kullanıcılar için optimum ses tecrübesi sağlamaya ve başka ortak şirketlerin uygulamalarıyla kullanımını geliştirmeye devam ediyor.

LinkBuds S Yeni Renk: “Dünya Mavisi”

LinkBuds S, geri dönüştürülmüş plastik su sebilleri ve geri dönüştürülmüş reçine gereçleri kullanılarak yapılan gövde ve kasasıyla yeni “Dünya Mavisi” rengini sunuyor.

Sony tarafından geliştirilen bu materyal, su sebillerinden geri dönüştürülmüş materyallerin potansiyel kullanımının genişletilmesi ve yapışkan özelliklerinden yararlanılması hedefiyle yeni bir tasarım sözü arayışı olarak ortaya çıkıyor. LinkBuds S “Dünya Mavisi” üzerinde kullanılan gereç, her eserde kendine has olacak formda tasarlanmış bir mermer deseni oluşturuyor.

Sony eserlerinin çevresel etkiyi azaltmaya olan bağlılığını simgeleyen ’’Dünya Mavisi’’ modeline ek olarak LinkBuds kulaklık serisinin tamamı plastik içermeyen ambalajlardan ve geri dönüştürülmüş araba kesimlerinden oluşuyor.

Sony Group, 2050 yılına kadar çevresel ayak izini sıfıra indirmeyi hedefleyen “Road The Zero” isimli uzun vadeli bir etraf planını uyguluyor. Sony, bunun bir kesimi olarak, 2021’den 2025’e kadar geçerli olan “Green Management 2025” çevresel orta vadeli maksatlarını de sunuyor. Geri dönüştürülmüş plastiklerin tanıtımı, eser güç tüketiminin azaltılması, yeni tasarlanan küçük eserlerin ambalajlarından plastiğin çıkarılması ve yenilenebilir gücün tanıtımı üzere gayretleri hızlandırmayı hedefliyor.

Okyanus müdafaa faaliyetlerini desteklemek için bağış programı

Son yıllara bakıldığında, yıllık plastik üretimi son 50 yılda yaklaşık 20 katartarken, geri dönüştürülen plastik ölçüsü yaklaşık yüzde 9’da kalıyor. Sony, LinkBuds S satışlarından gelen karın yüzde birini, 1987’den bu yana 70 ülkede tabiata ve global biyoçeşitliliğe sorumlu ve sürdürülebilirliğe kıymet veren kitleler oluşturmak ismine çalışan milletlerarası bir STK olan Conservation International’a (CI) bağışlayacak.

Satılan her bir ünitenin satış fiyatının 2 ABD doları, CI’nin okyanus müdafaa faaliyetlerini desteklemek için bağışlanacaktır. Conservation International’ın hesaplamalarına nazaran, her satın alım, yaklaşık 47 olimpik yüzme havuzuna muadil bir alan olan 58.824 metrekare okyanusun korunacağı manasına geliyor.

Conservation International Pazarlama Yöneticisi Anastasia Khoo, “Doğada hiçbir şey boşlukta bizatihi yok olmaz, tek bir yerdeki kirlilik tüm okyanusu etkileyebilir. Plastik kirliliği başlı başına bir sorun lakin birebir vakitte iklim değişikliğinden çok avlanmaya kadar okyanusun karşı karşıya olduğu öbür gerilimleri şiddetlendirmede de rol oynuyor. Beşerler sağlıklı bir okyanusa bağımlıdır ve bunun üzere eforlar, gerekli finansmanı sağlamaya ve tüketicilerle farkındalık ve etkileşimi artırmaya yardımcı olur.” dedi.

Çok noktalı temas fonksiyonu kullanıma sunulacak

LinkBuds serisindeki tüm modeller birebir anda iki aygıta bağlanılabilmeyi sağlayan Çok Noktalı Bluetooth temas fonksiyonunu aktifleştirmek için bir yazılım güncellemesi alıyor. Örneğin, kullanıcılar bilgisayarlarında müzik çalıyorsa ve akıllı telefonlarına gelen bir aramayı cevaplarsa, otomatik olarak akıllı telefonun aramasına geçiyor ve temas değiştirmek zorunda kalmadan eller hür arama yapılmasına imkan tanıyor.

Tüm LinkBuds serisi modeller Kasım 2022’de Multipoint Bluetooth kontağını desteklemek için bir yazılım güncellemesi alacak. Ödüllü WF-1000XM4 kulaklıklar da bu kış bu daha kullanışlı Bluetooth fonksiyonundan faydalanacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı