AK PARTİ KIZILCAHAMAM KAMPINDA BAKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİ HALI SAHA MAÇI YAPTI

Ak Parti 30’uncu İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı için Kızılcahamam’da bulunan bakanlar ve Ak Parti‘li milletvekilleri,...

AK PARTİ KIZILCAHAMAM KAMPINDA BAKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİ HALI SAHA MAÇI YAPTI

Ak Parti 30’uncu İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı için Kızılcahamam’da bulunan bakanlar ve Ak Parti‘li milletvekilleri, siyasete orta vererek futbol maçı yaptı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın kadrosu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun grubunu 7-3 mağlup etti.

Ak Parti kampı için Kızılcahamam’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve kimi milletvekilleri toplantıdan arta kalan vakitte futbol maçı yaptı. Maç için halı alana gelen Ak Parti Milletvekili Alpay Özalan, “Benim olduğum yerde her vakit argüman vardır, merak etmeyin. Maçtan sonra görüşelim, kazanan dostluk olsun” dedi. Bakan Varank ise “İddia yok bizde, biz alanda konuşuruz, maçtan evvel konuşmayız. Beni kaleye koymayın” diyerek espri yaptı. Maçı izlemek için gelen Bakan Çavuşoğlu da “Sahada fazla oyuncu var, meclis kadrosu, uzun müddettir idmansız olduğum için oynamadım, gelecek sene inşallah” dedi.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN VARANK’A: SAV YOKMUŞ, NESİNE OYNUYORSUNUZ?

Basın mensuplarının ‘iddia yok’ demesi üzerine Bakan Varank’a seslenen Çavuşoğlu, “Mustafa Varank, nesine oynuyorsunuz, tez yokmuş” diyerek espri yaptı. Varank ise “Sen bir üst tipe geçtiğin için yenen seninle oynayacak Sayın Bakanım” dedi. Bakan Çavuşoğlu, “Kamera olmayınca daha farklı oynuyorlar. Yayınlamayın, montaj derim çok yakından çektiniz” diyerek basın mensuplarını gülümsetti. Çavuşoğlu, Cahit Özkan’a da, “Cahit sen bu futboldan vazgeç, öbür bir spora geçelim birader, golfe başlayalım” diyerek seslendi.

‘HER YERDE ATAKSIN, BURADA FAZLA DEFANS OYNUYORSUN’

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra Alpay Özalan’a da laf atarak, “Alpay pas vermiyor bize. Alpay ağabeycim sen toplumsal medyada, her yerde ataksın burada fazla defans oynuyorsun. Gelecek sene birlikte oynayacağız sana duvar pası yapacağım” dedi.

Bakan Varank’ın kadrosu maça argümanlı başlarken, kıran kırana geçen gayrette her iki ekip da çok sayıda gol attı. Varank’ın grubu, Bakan Karaismailoğlu’nun grubunu 7-3 yendi. Maçın akabinde Bakan Karaismailoğlu, “Dostluk kazandı, ben golleri sayamadım” dedi.

‘YENİLENLER NE HİSSEDİYOR’

Bakan Varank ise “Maçı 7-3 biz kazandık. Doğal AK Parti kamplarının klasiği futbol maçları. Oynamak kıymetli; ancak yenen grupta oynamak daha değerli. En düşük performanslı bendim ancak arkadaşlar hoş çaba etti. Mavi ekip kazandı, pekala yenilenler ne hissediyor. Yeneriz umudu ile maçı 20 dakika da uzattılar ancak yenemediler” diye konuştu.

İmaj dökümü:

Bakanların konuşması

Maçtan manzara

Genel ayrıntı

Haber-Kamera: Şaduman UNUTMAZ- Muhammet BAYRAM/ ANKARA, –

Demirören Haber Ajansı / Siyaset