Son Dakika! Yumurta, süt, makarna ve paklık materyallerini fahiş fiyatla satan 21 işletmeye 9,4 milyon TL ceza kesildi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un talimatıyla, son günlerde kamuoyuna yansıyan fiyat artış argümanlarının incelenmesi için Bakanlığın...

Son Dakika! Yumurta, süt, makarna ve paklık materyallerini fahiş fiyatla satan 21 işletmeye 9,4 milyon TL ceza kesildi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un talimatıyla, son günlerde kamuoyuna yansıyan fiyat artış argümanlarının incelenmesi için Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı yönetici ve işçisinden oluşan özel inceleme grupları oluşturuldu.

ETİKET FİYATI İLE KASA FİYATI ORTASINDAKİ FARKA BAKILDI

Denetimlerde, eserin etiket fiyatı ile kasa fiyatı ortasında fark olup olmadığına, etiket ve künye bilgileri ile indirimli eserin indirimden evvelki fiyatına bakıldı. Takımlar, rastgele seçtikleri eserleri kasaya götürerek fiyat karşılaştırması yaptı.

İncelemeler sonucu Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a alışılmamış iş ve işlemeleri tespit edilenler hakkında idari süreç uygulandı.

TOPLAMDA 9,4 MİLYON TL CEZA

Bakanlık tarafından sürdürülen kontrollere ait ayrıntılar da aşikâr oldu. Buna nazaran yumurta, süt, makarna ve paklık gereçlerini fahiş fiyattan sattığı tespit edilen 21 işletmeye toplamda 9,4 milyon TL ceza kesildi.

Son Dakika! Yumurta, süt, makarna ve paklık materyallerini fahiş fiyatla satan 21 işletmeye 9,4 milyon TL ceza kesildi yazısı ilk önce Csa Haber üzerinde ortaya çıktı.