Efsane geri döndü! 23 yıl sonra İngiltere Premier Lig’e yükseldiler

İngiltere Championship play-off finalinde Huddersfield ile Nottingham Forest karşı karşıya geldi. Wembley’de oynanan finali 1-0...

Efsane geri döndü! 23 yıl sonra İngiltere Premier Lig’e yükseldiler

İngiltere Championship play-off finalinde Huddersfield ile Nottingham Forest karşı karşıya geldi. Wembley’de oynanan finali 1-0 kazanan Nottingham Forest, Premier Lig’e yükseldi.

KASALARINA 170 MİLYON STERLİN KOYDULAR

Nottingham Forest’a galibiyeti 43. dakikada Levi Colwill’in kendi kalesine attığı golle aldı. Bu galibiyetle 23 yıl sonra Premier Lig’e yükselen Forest, 170 milyon sterlinlik paranın da sahibi oldu.

EFSANE GERİ DÖNDÜ

1924/1925/1926’da üç yıl üst üste First Division (Bugünkü Premier Lig) şampiyonluğu bulunan Nottingham Forest’ın müzesinde 1978 First Division, 1979 ve 1980 Şampiyon Kulüpler şampiyonluğuna ilişkin kupalar da bulunuyor. Bir periyoda damga vuran efsane kulübün tekrar Premier Lig’de uğraş edecek olması futbolseverleri epey heyecanlandırdı.

STEVE COOPER’DAN TARİHİ MUVAFFAKİYET

Eylül 2021’de Nottingham Forest, 8 maç sonunda 4 puanla son sıradayken misyona gelen teknik yönetici Steve Cooper, tarihi muvaffakiyetin mimarı oldu. İngiliz hoca kadrosu Championship’in tabanından alıp, 23 yıl sonra Premier Lig’e çıkaran teknik yönetici olarak tarihe geçti.

Steve Cooper