Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen Kabine Toplantısı’nın akabinde açıklamalarda bulunuyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları...

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen Kabine Toplantısı’nın akabinde açıklamalarda bulunuyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu formda: “Yeni eğitim öğretim açılışını İstanbul Sancaktepe’de gerçekleştirdik. Eğitimde 20 yılda ülkemize kazandırdığımız hizmetleri tekrar hatırlama imkanı bulduk. Gençlerimizle bugünün ve geleceğin dünyasına dair ufuk çeşidi yaparak ‘oku, düşün, uygula, neticelendir’ prensibimizi bir sefer daha paylaştık.

“SOSYAL KONUTTA MÜRACAATLAR 5 MİLYONA YAKLAŞTI”

Ülkemizin 81 vilayetinde ve ilçelerinde insanlarımızı mesken sahibi yapmak için yürüttüğümüz konut projelerini yeni bir kampanya ile başlattık. Toplamda 500 bin toplumsal konut, 250 bin konut yeri ve 50 bin işyerini kapsıyor. Birinci etapta 250 bin konut, 100 bin konut yeri, 10 bin iş yerini iki yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz.

Talep toplama süreci önümüzdeki ay sonuna kadar devam edecek. Birinci temeli 25 Ekim’de atıyoruz. Başvurusu sayısı 5 milyona dayanan kampanya Türkiye’nin bugüne kadar yapılmış en büyük toplumsal konut atılımı olacak.”