Son Dakika: 3600 ek göstergeye polis, hemşire, din görevlisi ve diğer kamu personeli de dahil olacak

Geçtiğimiz gün çalışmaları tamamlanan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulmasının akabinde kamuoyuna duyurulması beklenen 3600 göstergenin ayrıntıları...

Son Dakika: 3600 ek göstergeye polis, hemşire, din görevlisi ve diğer kamu personeli de dahil olacak

Geçtiğimiz gün çalışmaları tamamlanan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulmasının akabinde kamuoyuna duyurulması beklenen 3600 göstergenin ayrıntıları aşikâr oldu.

BİRÇOK MESLEK KÜMESİ DAHİL EDİLDİ

Buna nazaran Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, çalışmayla ilgili açıklamada bulundu. Alim’in açıklamasına nazaran 3600 ek gösterge düzenlemesine polis, hemşire, din vazifelisi ve öbür kamu çalışanı de dahil edildi. Sıralanan meslek kümeleri, 3600 ek gösterge düzenlemesiyle birlikte getirilen haklardan faydalanabilecek.

BİRİNCİ GÖRÜŞME 16 ŞUBAT’TA YAPILDI

3600 ek göstergede birinci görüşme 16 Şubat’ta yapıldı. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’in başkanlığında hükümet temsilcileri ve Memur-Sen yetkilileri ile bir ortaya geldi. 3600 Ek Gösterge Komitesi, 16 Mart’ta ise ikinci defa toplandı. Memur-Sen, düzenlemenin tüm memurları kapsamasını istedi. 2200-3600 ve 3600-4800 ek göstergeler ortasında yeni kademeler getirilmesini içeren talebini komiteye sundu. Talep kurulda görüşülerek son evresini aldı.

TÜM GÖZLER CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DA

3600 ek göstergede şu anda tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’da. Ayrıntılı raporun sunulacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayı halinde, göstergenin ayrıntıları kamuoyu ile paylaşılacak ve süratle uygulanma kademesine geçilecek.