Shiba Inu ile Ödeme BitPay Entegrasyonu ile 179 Ülkede Etkinleştirildi

Bilindiği üzere BitPay, Aralık 2021’de resmi olarak Shiba Inu’yu (SHIB) desteklemeye başladı. Bu destekle beraber...

Shiba Inu ile Ödeme BitPay Entegrasyonu ile 179 Ülkede Etkinleştirildi

Bilindiği üzere BitPay, Aralık 2021’de resmi olarak Shiba Inu’yu (SHIB) desteklemeye başladı. Bu destekle beraber SHIB’in ödeme yöntemi olarak benimsenmesi de artış gösterdi.

Edge artık BitPay Protokolünü desteklediğinden, Shiba Inu ödemeleri artık 179 ülkede daha fazla kullanıcı tarafından kullanılabilir. Edge, müşterilerin 130’dan fazla dijital varlık satın alabilecekleri, satabilecekleri, takas edebilecekleri ve harcayabilecekleri, saklama gerektirmeyen bir cüzdandır. 179 ülkede on dilde 1,7 milyondan fazla hesabı destekler.

BitPay CEO’su Stephen Pair, konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı:

“Edge’nin desteğiyle birlikte, hem müşteriler hem de kripto ödemelerinin avantajlarından yararlanmak isteyen tüccarlar için çevrimiçi ve mağazada ödeme kalitesini artırabiliyoruz.”

Tüccarlar ve işletmeler, BitPay Protokolünün 200 milyondan fazla kripto kullanıcısından ödeme almasını başarıyla sağlayan cüzdanları aracılığıyla artık kripto para kabul edebilir.

BitPay resmi olarak Aralık 2021’de Shiba Inu parasını desteklemeye başladı ve bu da Shiba Inu’nun yüzlerce BitPay satıcısında harcanmasına izin verdi.

Benimsenme Artıyor

Shiba Inu’nun ödeme olarak kabulü artmaya devam ediyor. Brezilya futbol kulübü Sao Paulo FC geçtiğimiz günlerde Bitso ve Bitpay üzerinden bilet ödemesi olarak Shiba Inu ve diğer bazı kripto para birimlerini kabul ettiğini duyurdu.

Meksika’nın önde gelen fast-food restoran zinciri Chipotle, artık dijital ödeme platformu Flexa aracılığıyla Shiba Inu, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kabul ediyor. Bu ödeme yöntemi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 2.975’ten fazla Chipotle restoranında kullanılabilecek.

Daha önce Shiba Inu’nun artık 65’ten fazla ülkede binlerce restoran tarafından kabul edildiğini bildirmiştik.