Erdoğan’ın harekat sinyali sonrası Tel Rıfat ve Münbiç’te hareketlilik! Suriye Milli Ordusu tatbikatlara başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta yapılan Kabine toplantısının akabinde verdiği askeri harekat sinyalinin ayrıntılarını...

Erdoğan’ın harekat sinyali sonrası Tel Rıfat ve Münbiç’te hareketlilik! Suriye Milli Ordusu tatbikatlara başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta yapılan Kabine toplantısının akabinde verdiği askeri harekat sinyalinin ayrıntılarını AK Parti’nin dünkü küme toplantısında verdi.

AMAÇTAKİ İKİ BÖLGEYİ BİRİNCİ SEFER DUYURDU

Yeni bir sürece girildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye‘de teröristlerden arındırılacak iki bölgenin Tel Rıfat ve Münbiç olduğunu birinci kere duyurdu.

SURİYE ULUSAL ORDUSU TATBİKATLARA BAŞLADI

Öte yandan Erdoğan’ın Suriye‘ye düzenlenecek yeni harekatın sinyalini vermesi bu iki bölgede de hareketlilik yaşanmasına neden oldu. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamayla Türkiye’nin muhtemel bir operasyonuna binlerce savaşçıyla takviye vereceğini tabir eden Suriye Ulusal Ordusu, Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinde tatbikat ve eğitimlere başladı.

HAVAN TOPLARI VE TANKLAR DA KULLANILDI

Suriye Ulusal Ordusu İkinci Kolordu Komutanlığı’na bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı mensubu 2000 askerin katıldığı tatbikatta, senaryo olarak terör örgütü PKK’nın işgali altındaki bir bölgeye ağır atışlar gerçekleştirildi. CNN Türk’te yer alan habere nazaran askerlerin gerçekleştirdiği tatbikata havan topları, tank atışları ve silah sesleri de eşlik etti.

TERÖRİSTLERİN KULLANDIĞI ARAÇ FÜZELERLE VURULDU

Gerçek silah ve mühimmatların kullanıldığı eğitim sırasında terör örgütü üyelerinin kullandığı ve üzerinde uçak savar bulunan bir araç da tanksavar füzeleriyle imha edildi.