“Sağlık turizminde Avrupa için en iyi partner Türkiye”

2022 yılında faaliyet alanı sağlık turizm sektörü olan Voila Health Tourism’i kuran Dr. Furkan Certel...

“Sağlık turizminde Avrupa için en iyi partner Türkiye”

2022 yılında faaliyet alanı sağlık turizm sektörü olan Voila Health Tourism’i kuran Dr. Furkan Certel alanında adını duyurmayı başaran Dr. Furkan Certel, Avrupa’dan estetik operasyonlar için Türkiye’ye gelenlerin sayısının pandemi koşullarına rağmen her geçen gün hızla arttığını, yaz dönemlerinde hastalarının tedavilerinin ardından Ege’ye inerek İzmir, Aydın, Muğla gibi şehirlere giderek tatil ihtiyaçlarını da giderdiklerini ifade etti. 

Estetik ve Plastik Cerrahi alanında oldukça etkili isimlerden biri olan Op. Dr. Furkan Certel, “Sağlık Turizmi beraberinde deniz turizmini de geliştirdi. Tedavi için ülkemize gelen hastaların birçoğu, özellikle yaz döneminde tatil ihtiyaçlarını da gideriyor. İstanbul’a gelen hastalarımız, tedavileri devam ederken rezervasyon işlemlerini gerçekleştirip, tedavileri biter bitmez soluğu Ege kıyılarında alıyor. Ülkemizin turizm gelirlerine her yönüyle katkı sağlamak bizi ziyadesiyle mutlu ediyor.” Dedi. 
Tüm bunların yanında elde ettiği başarılarla yetinmeyerek sağlık alanında yeni yatırımlara imza atmaya devam ediyor. Hizmet ağını daima genişletmeyi hedefleyen Dr. Furkan Certel, girişimci kişiliği ve doktorluk mesleğindeki başarısıyla 2021 yılına değer katan isimlerden birisi oldu.
 
Sağlık turizmi şirketini kurduktan sonra kısa sürede hizmet yelpazesini genişleterek estetik cerrahinin yanısıra; obezite cerrahisi, diş tedavileri ve saç ekimi alanlarında da hizmet vermeye başladı. İşinde profesyonel ve uzman doktorla anlaşmalar imzalayan Voila Health Tourism hastalarına en iyi hizmeti verme anlayışıyla ilerlemeye devam ediyor. 

AVRUPAYA MİLYAR DOLARLIK SAĞLIK HİZMETİ İHRACATI YAPILDI
TÜİK verilerine göre 2019 yılında sağlık ve güzellik bulmak amacıyla ülkemize yaklaşık 700 bine yakın turist geldi. Estetik alanında 1 milyar doların üzerinde ciroya ulaşıldı. Sağlık turizmi 2020 yılında Covid-19 pandemisinden olumsuz etkilenmiş olsa da 2021 sektörün pandemi öncesi gelir ve hasta rakamlarını yakaladığı yıl oldu. Son yayınlanan TÜİK verilerine göre 2021 yılı sağlık hizmetleri ihracatımız 1,048 milyar dolar, gelen hasta sayısı ise 642 bin olarak gerçekleşti. Bu hacimin her sene daha da hızlanarak artması beklenmektedir. 

SAĞLIK TURİZMİN’DE DÜNYA MARKASI OLDUK
Türkiye’nin sağlık turizminde son 20 yılda katettiği mesafe ve geldi noktanın dünyada sağlık politikaları literatürüne girecek bir dönüşüm olduğunu ifade eden Dr. Furkan Certel “Ülkemiz sağlık altyapısı, sağlıkta bilgi teknolojileri, hekim ve tedavi kalitesi gibi bir çok alanda önemli bir markadır. Voila Health Tourism’in kuruluş amacı ve görevi bu marka değerini dünyaya tanıtırken, bu hizmetlerin daha fazla dünya vatandaşına en iyi standartlarda sunulabilmesini sağlamaktır.  Ana hedeflerimizden biri estetik cerrahi ve sağlık turizmi alanında ülkemizi dünyadaki ilk üç ülkeden biri hâline getirmektir. Bu uğurda gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.