Sabiha Gökçen’de taksici dehşeti! Havalimanından yolcu aldığı için meslektaşlarını ve yolcusunu darp ettiler

Turgay Söklü isimli taksi şoförü, Sabiha Gökçen Havalimanı’na bıraktığı yolcunun akabinde yeni bir yolcu alacağı...

Sabiha Gökçen’de taksici dehşeti! Havalimanından yolcu aldığı için meslektaşlarını ve yolcusunu darp ettiler

Turgay Söklü isimli taksi şoförü, Sabiha Gökçen Havalimanı’na bıraktığı yolcunun akabinde yeni bir yolcu alacağı sırada havalimanı taksicisi olmadığı gerekçesiyle durak kahyasının saldırısına uğradı. Araca binmeye hazırlanan müşteri ise ‘istediğim taksiye binerim’ deyince kahyanın arkadaşları tarafından darp edildi.

ATAĞA UĞRAYAN TAKSİCİNİN BAŞINA DİKİŞ ATILDI

Polis grupları olaya müdahale ederken, darp edilen taksi sürücüsü hastaneye kaldırıldı. Başına dikiş atılan Turgay Söklü bahisle ilgili şikayetçi oldu. Öte yandan yaşanan o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

“TELSİZLERLE BAŞIMA VURMAYA BAŞLADI”

Taksi durağı kahyası tarafından darp edilen taksi sürücüsü Turgay Söklü, “Havalimanına yolcu bırakmıştım. Havalimanı çıkışında taksi bekleyen vatandaşlar uzun kuyruk oluşturmuştu. Yolculardan biri beni durdurdu. Yolcu taksiye bineceği esnada geriden adama sarılıp, saldırmaya başladılar. Yolcu ‘istediğim taksiye binerim’ deyince kahya tarafından yumruklanmaya başladı. Ben de ayırmak maksatlı müdahale etmek istedim. O sırada kahyanın arkadaşları da ellerindeki telsizlerle başıma vurmaya başladı. Polis grupları geldi. Ortalığı sakinleştirdi. Memleketler arası bir havalimanında bunların yaşanması üzücü bir durum. Tomografi çektirdim, darp raporu aldım. Şikayetçi oldum” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Abdul Samet Kaya – İktisat