Ripple ve Kripto Paralar İçin Bu Tarihler Çok Kritik!

ABD Tarım Komitesi’nin önümüzdeki hafta yapacağı duruşma kripto paraları yakından ilgilendirecek. Bununla birlikte Ripple (XRP),...

Ripple ve Kripto Paralar İçin Bu Tarihler Çok Kritik!

ABD Tarım Komitesi’nin önümüzdeki hafta yapacağı duruşma kripto paraları yakından ilgilendirecek. Bununla birlikte Ripple (XRP), Hinman konuşma temaslı dokümanların kamuoyuna açılacağı tarihi bekliyor.

İşte Ripple ve kripto paralar için önümüzdeki haftaların kritik tarihleri

İlk olarak, piyasa genelini yakından ilgilendiren bir gelişme olan ABD Tarım Komitesi’nin spot piyasalar üzerinde yapacağı duruşma 6 Haziran’da gerçekleşecek. Ripple siyaset lideri Susan Friedman, bu toplantının kripto para piyasası için kritik olacağını vurguluyor.

Bu ortada, Kongre Üyesi Glenn Thompson, duruşmada kripto paraların çıkarlarını savunacak. Ripple yöneticisi Susan Friedman, bu vazifesi üstlendiği için Thompson’dan övgüyle bahsetti.

https://twitter.com/ss_friedman/status/1664342134676135949

Hinman dokümanları bu tarihte kamuya açılacak

ABD mahkemesi kısa mühlet evvel eski SEC yetkisi William Hinman’in Ethereum hakkında 2018’da söylediklerini mühürlememe kararı aldı. SEC, Hinman bu tarihte ETH’nin bir menkul olmadığını söylediği için evrakları mühürletmek istiyordu.

Son gelişmemelerde Ripple Labs ve SEC, dokümanların kamuya açık halini dosyalamak için mahkemeden 13 Haziran’a kadar erteleme istedi.

Ripple, kaybettiği borsaları geri alabilir

2020 sonlarında başlayan yasal uğraş, XRP’nin Coinbase dahil birden fazla büyük borsadan delist edilmesine yol açtı. XRP yanlısı avukat olan Jeremy Hogan, altcoin’in artık kripto borsalarında yine listeleneceğinden emin olduğunu söylüyor.

XRP’nin “İkincil Piyasa Satışları”, kripto önderleri ve uzmanları ortasında büyük ölçüde tartışılan bir husus olmuştur. Lakin mahkeme, XRP davasında bu mevzuyu şimdi ele almıyor. Avukat Jeremy Hogan, hakim tokenin tabiatı gereği bir menkul değer olup olmadığına karar verdiğinde, XRP’nin borsalarda yine listeleneceğinden emin olduğunu söylüyor.

https://twitter.com/attorneyjeremy1/status/1663081987110846466

Hogan ayrıyeten, komite açıkça gündeme getirmediği için mahkemenin mevzuyu ele almama ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Lakin, her iki taraf da bir eksiklik ekleyerek ikincil satışlar üzerinde tartışabilirler. Avukat, Ripple ve SEC’in bunu duruşmalara dahil etmek için bir mutabakata varabileceğinin altını çizdi. Fakat yargıç, önerilen Sonuncu Kararda sanıkların savlarını onaylayabilirler.