Resident Evil Village’e yeni DLC geliyor! TPS ile hikaye genişlemesi gelecek

13 Haziran Pazartesi günü gerçekleşen Capcom Showcase 2022’de yapılan duyurular ortasında Resident Evil’ın son oyunu...

Resident Evil Village’e yeni DLC geliyor! TPS ile hikaye genişlemesi gelecek

13 Haziran Pazartesi günü gerçekleşen Capcom Showcase 2022’de yapılan duyurular ortasında Resident Evil’ın son oyunu Village’de yer aldı. Oyuncular tarafından ek bir DLC talepleri sonrası geliştirici takım Capcom, geçen yılın Haziran ayında geleceğini duyurmuştu.

RESIDENT EVIL VILLAGE DLC’Sİ DUYURULDU

Resident Evil Village’in merakla beklenen DLC’si Winters’ Expansion’ın 28 Ekim’de piyasaya sürüleceği açıklandı. Bugün, bu DLC’de yer alan üç içerik hakkında biraz bilgi vermek istiyorum diyen Capcom şirketinin imalcisi Tsuyoshi Kanda, “Resident Evil Village’ı şimdi deneyimlemediyseniz, temel oyunu ve Winter Expansion’ı içeren bir paket de sunuyoruz! Resident Evil Village Gold Edition da tıpkı tarihte satışa sunulacak.” kelamlarına yer verdi.

RESIDENT EVIL VILLAGE’E TPS ÖZELLİĞİ GELİYOR

Resident Evil Winters’ Expansion ile oyuna eklenecek içeriklerden biri olan üçüncü şahıs modu (TPS) ile ana kıssa modunu bu halde oynamanızı ve ana karakterimiz Ethan’ı düşmanlarıyla yüzleşirken görmenizi sağlayacak.

Arcade gibisi aksiyon çekim tecrübesi ile ek etaplar ve büsbütün hazırlanmış Chris Redfield, dev bir çekiç kullanan ve manyetik kuvvetleri denetim etme yeteneğine sahip Karl Heisenberg ve 2 metre 70 santimden uzun olan Alcina Dimitrescu üzere yeni oynanabilir karakterlerle geri dönüyor.

SHADOWS OF ROSE

DLC içeriğine son olarak ise oyuncular Rose’u Resident Evil Village’in ana öyküsünde bir bebek olarak görürler. Bu DLC ile özgün kıssada 16 yıl sonra hayatta kalma kıssasını gösterecek.

Ayrıca Resident Evil Village için bonus içerik olan Resident Evil Re: Verse, 28 Ekim’de Winters’ın Genişlemesi ile birebir anda hizmete girecek. Umarız bu aksiyon dolu oyundan da keyif alırsınız.