QUA Granite’in yeni üretim çizgileri Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın iştirakiyle açıldı

QUA Granite, 2 yeni üretim sınırı ile Türkiye’nin en büyük teknik granit üreticisi oldu QUA...

QUA Granite’in yeni üretim çizgileri Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın iştirakiyle açıldı

QUA Granite, 2 yeni üretim sınırı ile Türkiye’nin en büyük teknik granit üreticisi oldu

QUA Granite, 2 yeni üretim çizgisini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın iştiraki ile Aydın Söke’de gerçekleştirilen merasim ile açtı. 41 milyon metrekareye yükselen üretim kapasitesi ile QUA Granite, Türkiye’nin en büyük teknik granit üreticisi oldu.

Üstün desen ve renk teknolojisiyle tabiatın tüm canlılığını yerlere taşıyan QUA Granite, yeni üretim çizgileri ile istikrarlı ve süratli bir biçimde büyümeye devam ediyor. 

Yeni iki çizgisini 23 Aralık’ta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın iştirakiyle Aydın Söke’deki fabrikasında devreye alan QUA Granite, üretim çizgisi sayısını 6’ya çıkardı.

QUA Granite’in üretim çizgisi açılış merasiminde konuşan QUA Granite Satış Yöneticisi Yasin Erdoğan, “Kapasite artışına yönelik yatırımlarımız doğrultusunda 2022 yılını 2 yeni üretim sınırımızı devreye alarak bitiriyoruz. 41 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip Türkiye’nin en büyük granit üretim tesisi unvanını da bugün elde etmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Aydın Söke’deki fabrikamızda imza attığımız bu muvaffakiyetle Türkiye seramik kesiminde takip eden değil takip edilen oyuncu olduk. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza sürat kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Yasin Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “QUA Granite olarak yalnızca üretime değil, dizayn ve dizayna da yatırım yaparak her segmente ve zevke hitap eden, her sene yenilenen tasarımlarımızla farkımızı ortaya koyuyoruz. Birebir vakitte fabrikamızda dünyanın en uzun parlatma sınırı bulunuyor. Bu sayede eserlerimize ekstra parlaklık, derinlik ve doğallık verebiliyoruz. Tekrar 60×120 ölçülerinde granit üreten Türkiye’nin en büyük fabrikasıyız. Muvaffakiyet ve geleceğe inancımızı üretimdeki gücümüz ve iş ortaklarımızdan alıyoruz.”

QUA Granite, Türkiye’de 7 bölgeye yayılan toplam 66 bayisiyle hizmet verirken 5 kıtada, başta ABD ve AB ülkeleri olmak üzere 70’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı