Bakan Kurum, “Sosyal konut projesindeki taksit artışı yüzde 25’i geçmemelidir” dedi

Bakan Kurum, katılığı bir televizyon programında toplumsal konut projesine yönelik değerli ayrıntılar verdi. Kurum, “İlk...

Bakan Kurum, “Sosyal konut projesindeki taksit artışı yüzde 25’i geçmemelidir” dedi

Bakan Kurum, katılığı bir televizyon programında toplumsal konut projesine yönelik değerli ayrıntılar verdi. Kurum, “İlk Meskenim Birinci İş Yerim” projesi kapsamındaki birinci temellerin17 vilayette atılacağını anlattı. Kurum “Ankara, Afyonkarahisar, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat ve Zonguldak’ta 5 bin konutun temelini atıyoruz.” kelamlarını kullandı.

5 MİLYON MÜRACAATIN 1 MİLYON 714 BİNİ GENÇLERE AİT

Kurum, “Gençlerimizin bu projeye itimadını müracaatla birlikte görüyoruz. 5 milyona yakın müracaatın 1 milyon 714 bini gençlerimiz. Bu kıymetli bir sayı.” kelamlarını kullandı.Bakan Kurum “Gençlerimize, ‘2 bin 280 liradan başlayan taksitle isterseniz konut alabilirsiniz.’ diyoruz. Şayet 2 bin 280 lirayı ödeyemiyorsan yere başvurabilirsin. 1100 lira, 1200 lira taksitle 10 yıl faizsiz arsa taksiti. Yani bugün ne ödüyorsanız, 10 yıl birebir taksiti ödemeye devam edeceksiniz. Bu çerçevede gençlerimiz, kendi gelirlerine projede hangisi uyuyorsa ona başvurabilirler.” sözlerini kullandı.

TAKSİTLER YÜZDE 25’İ GEÇMEYECEK