Gebze’ye Manisiz Ömür Merkezi

Büyükşehir, Gebze ilçesinde engelli vatandaşlarımızın çeşitli aktiflik ve eğitimlere katılabileceği manisiz ömür merkezi ihalesi düzenledi...

Gebze’ye Manisiz Ömür Merkezi

Büyükşehir, Gebze ilçesinde engelli vatandaşlarımızın çeşitli aktiflik ve eğitimlere katılabileceği manisiz ömür merkezi ihalesi düzenledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezi’nin akabinde engelliler için örnek bir çalışma daha başlattı. Engelli vatandaşlarımız ve bakımlarını yapan aileler için kıymetli bir adım atıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın tarafından müjdelenen manisiz ömür merkezi proje çalışmaları tamamlandı. Gebze’de faaliyete geçecek Manisiz Ömür Merkezinin ihalesi gerçekleştirildi. Büyükşehir hizmet binası ihale salonunda düzenlenen elektronik ihaleye 2 firma teklif verdi.

ENGELLİLER İÇİN ÇOK HEDEFLİ HAYAT MERKEZİ

Projesi tamamlanarak ihalesi yapılan Gebze Manisiz Ömür Merkezinde hidroterapi havuzları, gündüz bakım üniteleri, özel eğitim sınıfları, marifet geliştirme ve meslek edinme atölyeleri, spor ve aktivite salonları, kültürel ve sanatsal gelişim akademileri, kütüphaneler ile dinlenme ve toplumsal alanlar da bulunacak. Merkezde ayrıyeten idari ofisler, soyunma odaları, duş yerleri de yer alacak. Tüm bu imkanlardan zihinsel engelli, down, otizm teşhisli, bedensel engelli, işitme engelli, görme engelli, süreğen mahzur kümelerindeki tüm engelli bireyler yararlanabilecek. Teklifler kurul tarafından incelendikten sonra ihaleyi kazan firma 5 iş günü içinde yer teslimi yapılacak 390 takvim gününde çalışma tamamlanacak.

YAŞAM MERKEZİ 2 KATLI OLACAK

Büyükşehir tarafından yapılacak Gebze Manisiz Ömür Merkezinin toplam inşaat alanı 6 bin 755 metrekare olacak. Hayat Merkezi, bodrum ve yer kat üzerine 2 kat olarak inşa edilecek. İhaleyi alan yüklenici firma tarafından yapılacak projede 1026 metrekare bodrum kat sığınak, işçi soyunma odaları, duş, bayan ve erkek tuvaletler, kazan dairesi, teknik hacimler olarak planlanırken 2931 metrekare yer katta terapi odaları, aktiflik atölyeleri, öğretmenler odası, idari ofisler, kadın- erkek hidroterapi havuzları, soyunma odaları, duşakabinler ve kadın-erkek tuvaletler olacak. 2595 metrekare olan 1. katta ise spor salonu, yemekhane, çok emelli salon, kütüphane, derslikler, aktiflik atölyeleri, idari ofisler, soyunma odaları, toplantı salonu ve bayan erkek tuvalet olurken, 2. kat ise depo olarak planlandı.

TEKLİF VEREN FİRMALAR

Metro İnşaat                          63 milyon 410 bin TL

Gümaş Küme İnşaat               97 milyon 777 bin TL

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı