Prof. Dr. Fevzi Okumuş, İstanbul Gelişim Üniversitesi takımına dahil oldu

Turizm işletmeciliği alanında yaptığı çalışmalarla tanınan akademisyen Prof. Dr. Fevzi Okumuş, İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ)...

Prof. Dr. Fevzi Okumuş, İstanbul Gelişim Üniversitesi takımına dahil oldu

Turizm işletmeciliği alanında yaptığı çalışmalarla tanınan akademisyen Prof. Dr. Fevzi Okumuş, İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) takımına katıldı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya nazaran, üniversitenin takımına konuk öğretim üyesi olarak dahil olan Prof. Dr. Fevzi Okumuş, turizm işletmeciliği alanında dünyanın en düzgün profesörleri ortasında gösteriliyor.

Araştırma alanları ortasında stratejik idare, değişim idaresi, rekabet avantajı ve kriz idaresi de bulunan Okumuş’un 300’ün üzerinde bilimsel yayını bulunuyor.

GoogleScholar Aralık 2022 datalarına nazaran, 18 binin üzerinde atıfı ve h-indexi 64 olan ünlü profesör, 2021 ve 2022 yıllarında Clarivate kurumunun bilgilerine nazaran “Highly Cited Researcher (En Fazla Atıf Alan Araştırmacılar)” listesinde yer alıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Okumuş, en fazla atıf alan araştırmacılardan biri olabilmenin kıymetli olduğunu belirterek, “Ancak öğrencilerimizi yetiştirmek, genç öğretim üyelerini yönlendirmek ve turizm kesimindeki kurumlar ile çalışmak da yayınlarımız ve atıflarımız kadar değerlidir.” tabirini kullandı.

Sürdürülebilirliği mecburî ders olarak okutan birinci Türk üniversitesi

İGÜ Genel Sekreteri ve Gastronomi Kısımları Koordinatörü Doç. Dr. Serdar Egeli de Okumuş’un, akademik takımlarına katılmasından büyük memnunluk duyduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Highly Cited Reseacher 2022 listesinde yer alan, turizm işletmeciliği alanında yüzlerce bilimsel projeye imza atmış Prof. Dr. Fevzi Okumuş hocamızın takımımıza konuk öğretim üyesi olarak katılmasından büyük memnunluk duyuyoruz. Hem ulusal hem memleketler arası alanda her geçen gün başarılara imza atan üniversitemiz, gelişerek büyümeye devam ediyor. Başarılarımız, yalnızca eğitim takımında yaptığımız atılımlarla sonlu değil. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Gayeleri doğrultusunda, ‘sürdürülebilirliği’ birinci önceliği haline getirerek mecburî ders olarak okutan birinci Türk üniversitesiyiz.”