Philips’te Üst Düzey Atama

Hatice Vanlıoğlu, Philips Şahsî Sıhhat Gelişmekte Olan Pazarlar Bayan Bakım İş Ünitesi Önderi vazifesine atandı....

Philips’te Üst Düzey Atama

Hatice Vanlıoğlu, Philips Şahsî Sıhhat Gelişmekte Olan Pazarlar Bayan Bakım İş Ünitesi Önderi vazifesine atandı.

2014 yılından bu yana Philips Ferdî Sıhhat İş Ünitesinde farklı durumlarda vazife alan ve son olarak Philips Şahsî Sıhhat Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Yöneticiliği rolünü üstlenen Hatice Vanlıoğlu, Haziran 2023 tarihi prestijiyle Philips Ferdî Sıhhat Gelişmekte Olan Pazarlar Bayan Bakım İş Ünitesi Önderi olarak misyonuna devam edecek. 

Hatice Vanlıoğlu, İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2000 yılında Dandy Sakız bünyesinde First Yetişkin Sakızları Marka Müdürü Asistanlığı vazifesini üstlenerek profesyonel çalışma hayatına başladı. 2002 yılında Türk Henkel’e katılan Vanlıoğlu, çeşitli yöneticilik konumlarının akabinde Kozmetik İş Ünitesi Pazarlama Yöneticisi olarak misyon aldı.

2014 yılında Ferdî Bakım ve Anne-Bebek Kümesi kategorilerinden sorumlu Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak Philips’e katılan Hatice Vanlıoğlu, bu süreçte markanın Ferdî Sıhhat İş Ünitesinin Türkiye pazarında sağlam ve sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmasında değerli bir rol oynadı. Vazife mühletince, Elektrikli Epilasyon Eserleri pazarında büyük bir yenilik olan ışık atımlı tüy alma teknolojisi IPL kategorisinin Türkiye lansmanını gerçekleştirirken; erkek bakım kategorisinde yer alan OneBlade eserinin lansman stratejisini hazırladı. Vanlıoğlu, Philips Şahsî Sıhhat eserlerinin e-ticaret lansmanına liderlik etti.

Hatice Vanlıoğlu, 2015 yılında Anne-Bebek sıhhati kategorisinde hayata geçirilen ‘Philips Avent Süt Saatim’ projesi ile markanın 2018 Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde ‘Kadının Güçlendirilmesi’ kategorisinde ‘Sürdürülebilirlik Akademisi Ödülü’ ve 2022 Farkındalık Ödülleri’nde ‘Kadın İstihdamı ve İşte Fırsat Eşitliği’ kategorisinde ‘Kadın Dostu Marka Ödülü’ kazanmasında kıymetli bir rol üstlendi. Pek çok Sivil Toplum Kuruluşu’nda bayan iş gücünü desteklemek hedefli istekli projeler de yapmakta olan Vanlıoğlu, Arya Bayan Yatırım Platformu’nda da vazife almaktadır.

Nisan 2022’den itibaren yürüttüğü Philips Ferdî Sıhhat Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Yöneticiliği misyonunda çok sayıda stratejik projeye liderlik eden Hatice Vanlıoğlu, Haziran 2023 prestijiyle, Philips Şahsî Sıhhat Gelişmekte Olan Pazarlar Bayan Bakım İş Birimi Lideri olarak misyonuna devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı