Mısır Milli Takımı’ndan teklif gelmişti! Rıza Çalımbay kararını verdi

Spor Toto Üstün Lig gruplarından Demir Küme Sivasspor, teknik yönetici İstek Çalımbay ile 1 yıllık...

Mısır Milli Takımı’ndan teklif gelmişti! Rıza Çalımbay kararını verdi

Spor Toto Üstün Lig gruplarından Demir Küme Sivasspor, teknik yönetici İstek Çalımbay ile 1 yıllık mukavele imzaladı. Sivasspor Kulübü Lideri Mecnun Otyakmaz, imza merasiminde açıklamalarda bulundu.

“BİZİ MUVAFFAKİYETTEN MUVAFFAKİYETE TAŞIDI”

Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadı’nda düzenlenen imza merasiminde konuşan Sivasspor Kulübü Lideri Mecnun Otyakmaz: “6 yıllık bir ortadan sonra tekrar 3 yıllık bir süreçte vazifeye geldi ve bizi bu devirde de muvaffakiyetten muvaffakiyete taşıdı. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugün atacağımız bu imza hem kulübümüz hem de hocamız açısından son derece kıymetli. Sivasspor’un 55 yıllık tarihinde en uzun müddet vazife alan teknik yönetici olarak tarihimizde yer edindi. Kendisini de tebrik ediyorum. Hocamızın da en uzun müddet misyon aldığı ekip Sivasspor Kulübü” tabirlerini kullandı.

1 yıllık muahede yapılmasına vurgu yaparak: “Bu 1 yıl sembolik, geçen sene de söylemiştik. Hocamızın da prensipleri gereği 1’er yıllık mukavele yapıyoruz. Hocamızla uzun müddetler gönül mukavelesi imzalamış durumda olduğumuzu tekrar belirtmek istiyorum. Tekrar bugün hocamızla bir yıl daha kadromuzu UEFA Avrupa Ligi’ne ve tekrar Harika Lig’e hazırlayacak ekibi oluşturmak için tekrar imzamızı atıyoruz. Hem bize hem de hocamıza güzel, uğurlu olması dileklerimle” dedi.

“SÖZLEŞME İMZALADIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Tecrübeli teknik adam, başarılı bir tablo çizildiğini belirterek: “Sözleşme imzaladığımız için çok memnun olduğumu söylemek istiyorum. İnşallah bundan evvel son 3 sene nasıl başarılı olduysak bunların üzerine koyarak daha uygun bir biçime getirmek için bütün çabayı göstereceğiz.” dedi.

“TEK AMAÇ BİRİNCİ 5”

Rıza Çalımbay, son 3 yıldaki muvaffakiyetlerin üzerinde durarak: “Avrupa kupalarına gidildi, ligde de çok hoş yerde olundu. Onun için burada ligdeki tek maksat birinci 5 olması gerekiyor, benim niyetim bu. Natürel ki ligin gidişatı kolay değil, onun için ona nazaran bir şeyler yapmamız gerekiyor. Bu dönem kendimizi her türlü hazırlamamız gerekiyor. Çok maç oynayacağız, bilhassa Avrupa kupalarında oynayacağımız play-off maçı şu anda bizim en büyük gayemiz. Şu andaki tek amaç bütün hazırlığımız her şeyimiz Harika Kupa ve ondan sonra da Avrupa kupasında oynayacağımız play-off. Zira o play-offu geçtiğimiz takdirde Sivasspor her türlü çok büyük avantaj yakalayacak. Onun için çok uzun maçlar oynayacağız. Hem lig hem orayı birlikte götürmek zorunda kalacağız. Onun için her şeyden evvel takımımızı hoş bir biçime getirmemiz gerekiyor” tabirlerini kullandı.