George Soros Fonu’ndan Fitzpatrick, Bitcoin Yerine Ethereum’u Tercih Ediyor

Soros Fund Management CEO’su Dawn Fitzpatrick, Bloomberg ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Ethereum’un Bitcoin’e...

George Soros Fonu’ndan Fitzpatrick, Bitcoin Yerine Ethereum’u Tercih Ediyor

Soros Fund Management CEO’su Dawn Fitzpatrick, Bloomberg ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla “daha fazla çekiş” kazanacağını söyledi. Fitzpatrick, iklim etkisinin giderek daha fazla artacağını iddia ediyor. Bu, enerji tüketen Proof of Work konsensüs algoritmasına dayanan Bitcoin’in benimsenmesini engelleyebilir.

Ethereum’un bu yılın ilerleyen günlerinde Proof of Stake’e geçerek güç tüketimini önemli ölçüde azaltması bekleniyor. Daha önce bildirildiği üzere kurucu ortak Vitalik Buterin, güncellemenin bu Ağustos gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini söyledi.

Fitzpatrick ayrıca genel olarak, kripto paraların kalıcı olacağına inanıyor ve ana akım haline geldiğini ekliyor. Milyarder George Soros’un servetinin yöneticisi blockchain’in harika uygulamalara sahip olacağına ifade ediyor.

Geçen Ekim ayında Fitzpatrick, Soros’un aile fonunun bir miktar Bitcoin’e sahip olduğunu doğruladı. Aynı zamanda Fitzpatrick, hazine fonlarını kriptoda tutan şirketlerin yakın vadede savunmasız olduğuna inanıyor.