Kılıçdaroğlu’nun suçlamalarının hedefindeki SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi: Randevu talebi olmadı, olsaydı kabul ederdik

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz aylarda SADAT binasının önüne gelerek yaptığı konuşma gündem olmuştu....

Kılıçdaroğlu’nun suçlamalarının hedefindeki SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi: Randevu talebi olmadı, olsaydı kabul ederdik

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz aylarda SADAT binasının önüne gelerek yaptığı konuşma gündem olmuştu. SADAT’a yönelik suçlamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Seçimin güvenliği sarsılırsa sorumlusu burasıdır. Buraya geldik kendilerinden bilgi almak istedik fakat endişelerinden yuvalarına sığındılar” sözlerini kullanmıştı. Sonrasında yaptığı konuşmalarda da sık sık şirketi gaye alan Kılıçdaroğlu’na SADAT tarafından 1 milyon liralık tazminat davası açıldı.

HABERLER.COM’A KONUŞTU

Kılıçdaroğlu’nun suçlamalarının gayesinde olan SADAT Lideri Melih Tanrıverdi, Haberler.com Genel Yayın Direktörü Av. Bedia Teymur’un konuğu oldu. Kılıçdaroğlu’na açtığı tazminat davası hakkında konuşan Tanrıverdi, SADAT’a yöneltilen suçlamalara yanıt verdi.

“SEDAT PEKER VE KILIÇDAROĞLU’NU TIPKI KİŞİ YÖNLENDİRİYOR”

Sedat Peker ve Kılıçdaroğlu’nu tıpkı kişinin yönlendirdiğini tabir eden Tanrıverdi, “Bir üst akıl tarafından yönlendiriliyorlar. Bunların kasıtlı ve bilhassa yapıldığını görüyorum ben. Kılıçdaroğlu da Sedat Peker üzere tıpkı formda yönlendiriliyor. Eline bir bilgi veriliyor lakin rastgele bir kanıt ya da doküman yok.” diye konuştu.

“RANDEVU TALEBİ OLMADI, OLSAYDI GURUR DUYARDIK”

Kılıçdaroğlu’nun SADAT binasına gelerek seçim güvenliğine ait suçlamalarda bulunması hakkında da konuşan Tanrıverdi, “Kılıçdaroğlu’nun bir randevu talebi olmadı. O denli bir randevu talebi olsaydı kesinlikle kabul ederdik. Gurur duyarız bunu yapmaktan. Ülkenin ana muhalefet partisi başkanı bir şirketi ziyaret ediyor, bizim için gurur kaynağı olurdu. Lakin güya orada olmadığımızı bile bile getirmişler onu oraya. Artık kim yönlendirdiyse” sözlerini kullandı.

“TAZMİNAT DAVASI AÇTIM, O DA BİREBİRİNİ YAPSIN”

Kılıçdaroğlu hakkında 1 milyon liralık tazminat davası açtığını tabir eden Tanrıverdi, “Basına da bildiriyorum bunu. Tıpkı halde o da yapsın. Gitsin kabahat duyurusunda bulunsun. Basına da desin ki ‘İşte benim dava dilekçem. Cürüm duyurusunda bulundum. Savcılığa bunu soruşturacaklar” desin. Bunu yapmıyor, bahçe kapımızı zorluyor” dedi.