Keçiören’de Aile Terapi Merkezi’nin ikinci şubesi açıldı

Keçiören‘de Aile Terapi Merkezi’nin ikinci şubesi açıldı ANKARA – Keçiören Belediyesi tarafından hizmete sunulan Aile...

Keçiören’de Aile Terapi Merkezi’nin ikinci şubesi açıldı

Keçiören‘de Aile Terapi Merkezi’nin ikinci şubesi açıldı

ANKARA – Keçiören Belediyesi tarafından hizmete sunulan Aile Terapi Merkezi Adnan Menderes Şubesi’nin açılışı merasimi gerçekleştirildi.

Keçiören Belediyesi, Aile Terapi Merkezi’nin ikinci şubesinin açılış merasimini ilçedeki Adnan Menderes Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Ailelere, bayanlara, erkeklere, çocuklara, yaşlılara ve dezavantajlı ailelere yönelik olarak, bütüncül danışmanlık hizmeti ile gözetici, önleyici, geliştirici ve destekleyici bir hizmet vermeyi amaçlayan Aile Terapi Merkezi, birinci olarak 2020 yılında ilçedeki Şefkat Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı. Merkezde vatandaşların yaşadığı ruhsal ve fizikî sorunlar karşı, ruhsal dayanak sağlanmasının yanı sıra vatandaşlara beslenme ve diyet dayanağı de sağlanıyor. Adnan Menderes Şubesi’nin açılış merasimine Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok’un yanı sıra Keçiören Kaymakamı Mehmet Akçay, AK Parti Keçiören İlçe Lideri Zafer Çoktan, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bölge sakinleri katıldı.

Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok burada yaptığı konuşmada, pandemi devrinde lisana getirdiği bir kelamdan bahsederek “Dünya uyandığında bütün dünyada domino taşı üzere 4 tesir olacak. Bunlar ekonomik, siyasi, ruhsal ve sosyolojiktir” dedi.

Altınok konuşmasında Türkiye’de yaşanan aile içi şiddete ve bayana yönelik şiddete dikkati çekerek şunları söyledi:

“Şu anda hata oranları ve kabahat çeşitlerinde en çok aile içi şiddet ve bayana şiddet yer alıyor. Bütün Türkiye’de bu yaşanıyor. Keçiören, Türkiye’de ikinci sıradaydı. Artık bu oran biraz daha gerilere geldi. Ailenin memnunluğu toplumun memnunluğu demektir. Ailenin memnunluğu çocuğun mutluluğudur. Ailenin mutsuzluğu toplumun ve çocukların mutsuzluğu demektir. Şu anda kabahat oranları ve hata cinslerinde en çok aile içi şiddet ve bayana şiddet yer alıyor. Bütün Türkiye’de bu yaşanıyor. Keçiören, Türkiye’de ikinci sıradaydı. Artık bu oran biraz daha gerilere geldi. Ailenin memnunluğu toplumun memnunluğu demektir. Ailenin memnunluğu çocuğun mutluluğudur. Ailenin mutsuzluğu toplumun ve çocukların mutsuzluğu demektir. Çocuklarımıza ve ergen gençlerimize de bu terapi merkezlerinde terapi hizmetini veriyoruz. Olağan bununla da kalmıyoruz. Bir de kilolarımız var. Bir de diyetisyen merkezi açtık. ‘Nasıl kilo verebilirsiniz, nasıl sağlıklı yaşarsınız’ bu hizmeti veriyoruz. Şu anda psikiyatri merkezleri tıklım tıklım dolu. Hastaneler de özeller de o denli. Toplumu nasıl rehabilite ederiz, sorunları nasıl çözeriz, sorunları nasıl asgariye indirgeriz diye bu merkezimizin ikincisini açıyoruz.”

Açılış konuşmalarının gerçekleştirilmesinin akabinde yapılan çekilişte bir vatandaşa bisiklet, başka bir vatandaşa ise çamaşır makinesi armağan edildi.

Tören, toplu fotoğraf çekimi ve kurdele kesim ile devam etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Cihan Yanlışsız – Sıhhat