Kayseri’de kapanan yollar açılıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Daire Başkanlığı takımları, ağır tipi ve tesirli olan kar yağışı nedeniyle...

Kayseri’de kapanan yollar açılıyor

kayseri de kapanan yollar aciliyor 1675776307 879

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Daire Başkanlığı takımları, ağır tipi ve tesirli olan kar yağışı nedeniyle 14 ilçede kapanan 227 mahalle yolunu ulaşıma açtı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Merkez ve ilçeler olmak üzere toplam 156 araç ve 328 işçi ile kardan kapanan yolları açma faaliyetleri yürüten gruplar, çift vardiya uygulaması ile karla aktif uğraşını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı grupları, kar yağışı nedeniyle kapalı olan Akkışla ilçesinde 6, Bünyan’da 22, Develi’de 25, Felahiye’de 7, Hacılar’da 2, İncesu’da 4, Kocasinan’da 15, Özvatan’da 3, Pınarbaşı’da 45, Sarıoğlan’da 7, Sarız’da 35, Talas’ta 3, Tomarza’da 33 ve Yahyalı ilçesinde 20 mahalle yolu olmak üzere bin 816 kilometrelik yol ağında toplam 227 mahalle yolunu ulaşıma açtı.

Ayrıca takımların, kar yağışı ve ağır tipi nedeniyle kapalı olan Develi ilçesinde 10, Kocasinan’da 10, Pınarbaşı’da 60, Sarız’da 35, Tomarza’da 20 ve Yahyalı ilçesinde 5 kırsal mahalle yolunu ulaşıma açma çalışmaları sürüyor.

FEN İŞLERİ VE PARK BAHÇELER TAKIMLARI DE MERKEZDE KARLA UĞRAŞ EDİYOR

Merkezde de Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı takımları çalışmalarını fedakârca sürdürüyor.

Ekipler, ana arterler, cadde ve sokaklarda yol temizleme, tuzlama ve kar küreme çalışmaları yaparken, gece, gündüz demeden ulaşımda kar yağışına bağlı yaşanan zorlukları giderebilmek gayesiyle karla çabayı sürdürüyor.