Kevin O’Leary’nin Desteklediği Madencilik Şirketi, Kuzey Dakota’da Faaliyet Gösterecek

Kevin O’Leary tarafından desteklenen madencilik şirketi Bitzero, operasyonları için Kuzey Dakota’yı seçti. Bitcoin madenciliği girişimi...

Kevin O’Leary tarafından desteklenen madencilik şirketi Bitzero, operasyonları için Kuzey Dakota’yı seçti.

Bitcoin madenciliği girişimi Bitzero, Kuzey Amerika operasyonları için merkez olarak Kuzey Dakota’yı seçti. Şirketin CEO’su Akbar Shamji, Bitzero’nun önümüzdeki iki ila üç yıl içinde eyalette 400 ila 500 milyon dolarlık bir maliyetle 200 megavatlık veri merkezi inşa etmeyi planladığını söyledi.

“Kuzey Dakota, devletin 2030 yılına kadar karbon nötr olma hedefine uyum sağlama, enerji endüstrisi, vergi ve düzenleyici ortam ve yeni ürünlerin ticarileştirilmesi için en üst düzey mühendislik ve yazılım yeteneğine kolay erişim sebebiyle Bitzero için oldukça mantıklı bir seçenek oldu”

Bitzero kendisini yenilenebilir enerjiden faydalanan bir madencilik girişimi olarak tanımlıyor.

Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary Bitzero girişimini destekleyen isimler arasında yer alıyor. O’Leary Dubai merkezli Phoenix Group ile birlikte Bitzero’da stratejik bir yatırımcı olarak öne çıkıyor.

Bitzero bugüne kadar yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım sermayesi topladı ve önümüzdeki 60 gün içinde Kanada borsasında halka açılmayı ve ardından Nasdaq’ta listelenmeyi planlıyor.