İki kulüp arasında gerilim tırmanıyor! Ahmet Ağaoğlu’ndan Ali Koç’a çarpıcı sözler

Harika Lig’de 2021/2022 dönemini şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor‘da lider Ahmet Ağaoğlu, Fenerbahçe Lideri Ali Koç...

İki kulüp arasında gerilim tırmanıyor! Ahmet Ağaoğlu’ndan Ali Koç’a çarpıcı sözler

Harika Lig’de 2021/2022 dönemini şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor‘da lider Ahmet Ağaoğlu, Fenerbahçe Lideri Ali Koç için dikkat çeken tabirler kullandı.

“ALİ KOÇ KENDİ BAŞARISIZLIĞININ ÜSTÜNÜ ÖRTMEYE ÇALIŞIYOR”

Ali Koç’un kendi başarısızlığının üstünü örtmek için Trabzonsporluları amaç aldığını belirten Ağaoğlu, “Diğer kulüp liderleriyle tartışma içine girmedik. Her şey kamuoyunun gözü önünde cereyan etti. 2 aylık süreç içinde Fenerbahçe Lideri’nin Trabzonspor ve idaresi gaye alan vakit zaman da genişleterek Trabzonluları amaç alan açıklamaları oldu. Kendi başarısızlıklarının üstünü örtmek için yapılan bir algı olarak da kıymetlendirilebilir.” dedi.

Ahmet Ağaoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“HEDEFE KİLİTLENDİK”

“Bana nazaran amaçlı yapılan ve bizi tartışmaya çekmeye yönelten açıklamalardı. Bunu yaparsanız gücünüzü boşa harcamış olursunuz. Yöneticilerin sporun ruhunu bilmesi gerekir. Alandaki çabadan başlar. İdare ve kulüp liderleri alandaki örneği sergileyemezse kopukluk meydana gelir. Başarıyı da yakalayamazsınız. Biz tartışmaların uzağında kalmak istedik. Geçmişte de oldu. Bu Trabzonspor’un konsantrasyonunu bozmak ve kendi topluluğunu konsantre etmek olarak da kıymetlendirilebilir. Bunların hiçbirine prim vermedik ve kendi işimize odaklandık. Amaca kilitlendik. Buna harcayacak gücümüz yoktu.

“İNSANLARIN BİRAZ DAHA DİKKATLİ OLMALARI GEREKİYOR”

Burada suçlamalar da oldu. 2015 yılı Mayıs ayında oynanan bir maç var. Şampiyonu belirleyen bir maçtı. Bu mevzuda hassas olan insanların en azından o gün orada çok daha farklı bir tavır sergilemesi gerekirdi. O vakit VAR da yoktu. Ofsayt bayrağı ve verilmeyen bir penaltı. Maç belirlenmedi, şampiyon da belirlendi. İnsanların biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor.

“TARTIŞMALARIN İÇERİSİNE GİRMEDİK”

Büyük topluluklar tartışma ortamının içine girmemeli. Karşı taraf bunu gördü mü, görmedi mi? Bilemiyorum. Biz tuzağa düşmedik. Son 20 yıldır birebir siyasi iktidar misyon başında. O siyasi süreç Trabzonspor lehine işliyorsa geçmişte yaşadığımız travmaların da gerçekçi olarak gösterilmesi gerekir. Cumhurbaşkanımız mı gaye gösterilmek istendi? Biz daima alanda kalmaya çalıştık. Tartışmaların içerisine girmedik. Şuurlu olarak tartışmaların içine çekilmek istendiğimizin farkındaydık. Bu tartışmaları yaratan insanların güçlerini kendi lehimize kullandık diyelim.

“ANIT PROJESİ TARAFTARLARA AÇIK”

Stoktaki formalarımız bitti. 180 bini yakaladık. Son 2 haftada tedarik kahrı yaşadık. Lakin tekrar formalar raflardaki yerini alacak. 1 milyon lira, 1000 taraftar projesi ilgi gören bir proje. Arkadaşlarımız çalışma başlattı. Vilayetle de bir kişi gelip 1 milyon verecek diye bir durum yok. 40 kişinin de bir ortaya gelerek katılabileceği bir proje bu. Şayet verebilecek paraları varsa doğal. Anıt projesi taraftarlara açık.

“MAAŞ BÜTÇEMİZ BELLİ”

Şampiyonlar Ligi’nde kümelerde oynama talihimiz yüksek. Önemli bir gelir kapısı. Orada çaba edecek bir takım oluşturmak, yıldız transferler yapmak, Devler Ligi oynamış oyuncularla donatışmış bir Trabzonspor. Gerçek bunlar örtüşmüyor. Borçlanarak maksada ulaşma yoluna giderseniz ekonomik açıdan darboğaza girer, ceza alabilirsiniz. Öbür kulüpler bunun altından nasıl kalkıyor? Bu kendilerini bağlar. Kurallar ne olursa olsun bizim gelirimiz aşikâr, hudutlu. Çizilmiş olan hudutlar ve limitler çerçevesinde en verimli kadroyu yapmak zorundayız. 10 milyon euro verelim şunu alalım, 15 verelim bunu alalım diye bir durum yok. Maaş bütçemiz de aşikâr. Bu işin parayla olmadığı da açık. 12 milyon euro maaş bütçesi olan Konyaspor şampiyonluk yarışının içindeydi. Rakiplerimizin gelirleri de 4-6 katımız büyüklüğünde.

“PARAYLA BAŞARILI OLURSUNUZ DİYE BİR KURAL YOK”

Bu işte parayla başarılı olursunuz diye bir kural yok. Hele bir de başarıyı yakalayamazsanız ve harcamaları nasıl karşılayacağınız konusunda planınız yoksa problem yaşarsınız. Ben Trabzonspor açısından konuşuyorum. Bu türlü bir plan içinde olmayacağız. Diğerlerinin yanılgılarından da ders çıkarmak gerek. Kendiniz yanılgı yapınca bedel ödüyorsunuz. Oburunun kusurlarından fiyatsız (!) olarak faydalanıyorsunuz. Çok farklı bir ekonomik siyaset izleyeceğimiz formunda de kimsenin beklentisi olmasın lütfen.”