Bursa Osmangazi’de kriz masası oluşturuldu

Bursa’da Osmangazi Belediyesi, Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 vilayette büyük yıkımlara neden olan zelzelenin yaralarını...

Bursa Osmangazi’de kriz masası oluşturuldu

bursa osmangazi de kriz masasi olusturuldu 1675778414 372

Bursa’da Osmangazi Belediyesi, Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 vilayette büyük yıkımlara neden olan zelzelenin yaralarını sarabilmek için bütün imkânlarını seferber etti.

BURSA (İGFA) – Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen zelzelelerin akabinde seferberlik başlatan Osmangazi Belediyesi, sarsıntı bölgesine ikinci bir takım daha yolladı.

İlk etapta 1 adet 4×4 arazi tipi kurtarma aracı, 1 işçi taşıyıcı otobüs, 3 adet pikap yük gereç donanım aracı ve 38 kişilik arama kurtarma çalışanını bölgeye sevk eden Osmangazi Belediyesi, 24 iş makinesi ve araç ile yüzlerce çalışanını daha sarsıntı bölgesinde görevlendirdi.

Soğanlı’daki şantiye merkezinden Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar tarafından uğurlanan 9 operatör, 9 iş makinası (ekskavatör, beko loder), 5 kamyon, 1 lowbed aracının yanı sıra 47 kişilik sıhhat ve teknik işçi ile 120 kişilik saha çalışanı afet bölgesinde vazife alacak.

Osmangazi Belediyesi işçi ve ekipman dayanağının yanı sıra 2 TIR dolusu kışlık kıyafet, battaniye, bebek bezi, yakacak, soba, erzak ve hijyen gerecinden oluşan muhtaçlık yardımını da zelzele bölgesine gönderdi.

Bu ortada zelzele bölgesine gönderilecek yardımları koordine etmek üzere Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ın talimatıyla kriz masası oluşturuldu.

Soğanlı şantiye merkezinde belediyenin ilgili ünitelerinin iştirakiyle yapılan toplantıda afet bölgesine gönderilecek dayanağın yol haritası belirleniyor. Osmangazi Belediyesi olarak sarsıntı yardımlarını belirlemek ve yönetmek üzere kriz masası kurduklarını belirten Lider Dündar, “Deprem bölgesinden gelen acı haberle içimize ateş düştü. Hiç vakit kaybetmeden belediyemiz bünyesindeki arama kurtarma gruplarını derhal hazırlayıp, birinci gün sarsıntı bölgesine uğurladık. Daha sonra iş makinesi, destek işçi ve yardım tırlarını bölgeye gönderdik. Arama kurtarma gruplarımız, enkaz altındaki vatandaşlarımızı kurtarmak için çalışıyor. Her an takımlarımızdan müjdeli bir haber almak için bekliyoruz. Devletimiz bütün üniteleriyle afet bölgesinde seferber olmuş durumda. Biz de belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz kriz masasında zelzele bölgesine yapılacak yardımları görüşüp, yönlendiriyoruz. Zelzele bölgesiyle daima irtibat halindeyiz. Muhtaçlığa nazaran takviyemizi sürdüreceğiz.” dedi.