Karabağlar Belediyesi’nden yardım kampanyası

Duyarlı vatandaşlar materyalleri 5 noktaya teslim edebilecek. Karabağlar Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli ve büyüklüğü 7’yi geçen...

Karabağlar Belediyesi’nden yardım kampanyası

Duyarlı vatandaşlar materyalleri 5 noktaya teslim edebilecek.

Karabağlar Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli ve büyüklüğü 7’yi geçen sarsıntıların akabinde depremzedeler için yardım kampanyası başlattı.

Türkiye’yi yasa boğan afet sonrası ağır kış şartlarında hayatlarını sürdürmek zorunda kalan vatandaşlara ulaştırılmak üzere hazırlanacak yardımlar, Karabağlar Belediyesi’nin Refet Bele, Adnan Süvari ve Mimkent semt merkezlerinin yanı sıra, Yunus Emre Kapalı Pazaryeri altındaki Toplumsal Butik ve Bozyaka Pazaryeri altındaki Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne elden teslim edilebilecek.

Duyarlı vatandaşlar 0 507 452 99 31 ve 0 507 153 72 63 numaralı telefonları arayıp bilgi alabilecek.

Bölgeye ulaştırılacak ve acil gereksinim duyulan gereçlerin listesi şöyle:

Battaniye, uyku tulumu, hijyen paketi, makarna, pirinç, nohut, fasulye, konserve üzere kuru besinden oluşacak erzak paketi, çocuk bezi ve maması, çocuk kıyafetleri, uyku tulumu, el feneri, ışıldak, pil, taşınabilir şarj aygıtı, yetişkin giysisi, mont, bere, atkı eldiven, çorap ve bot.

Gün dayanışma günü

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, sıkıntı vakitlerde dayanışmayı bilen bir toplum olduğumuzu vurgulayarak, “Gün yeniden birlik olma, dayanışmayla yaraları sarma günü. Karabağlar Belediyesi olarak insan ve materyal kaynağımızla sarsıntı bölgesinde olacağız. Bölgeye yardımlarını ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza da aracılık edeceğiz. Bu büyük afette canlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Umarım enkaz altındaki vatandaşlarımız da bir an evvel sağ salim çıkarılıp sevdiklerine kavuşur” dedi.

Yardım teslim adresleri:

Yunus Emre Toplumsal Butik: 4184/1 Sk: No: 6 -10

Refet Bele Semt Merkezi: 9125 Sk. No. 43

Adnan Süvari Semt Merkezi: 108/4 no: 19 D: 19/a

Mimkent Semt Merkezi: 46 Sk. No 118 Esentepe Mahallesi

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü : 3140 Sokak no: 23/a Bozyaka Mahallesi

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı