Hamileyken kocasıyla cinsel ilişkiye giren kadın, şok gerçeği doktora gittiğinde öğrendi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yaşayan Cara Winhold, isimli bayanın başına gelenler, hem duyanları hem...

Hamileyken kocasıyla cinsel ilişkiye giren kadın, şok gerçeği doktora gittiğinde öğrendi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yaşayan Cara Winhold, isimli bayanın başına gelenler, hem duyanları hem de tıp dünyasını şaşkınlığa uğrattı.

1 AYDA İKİ KERE GEBE KALDI

Halihazırda gebe bir bayan olan 30 yaşındaki Cara Winhold, az görülen bir tıbbi mucize sonucu bir ay içinde iki kere gebe kaldı. Genç anne birkaç dakika ortayla iki erkek bebek dünyaya getirdi.

BEBEKLERİ OLMUYORDU

Cara ve eşi Blake, çocuk sahibi olmakta biraz zorlanıyorlardı, fakat geçen yıl Şubat ayında çift, bir bebek beklediklerini öğrendi. Lakin Cara, birinci hamilelikten birkaç gün yahut hafta sonra ikinci bir hamileliğin başladığı az bir fenomen olan süperfetasyonun sonucunda tıpkı ay içinde tekrar gebe kaldı.

İKİNCİ TARAMADA ÖĞRENDİLER

Cara daha evvel bir düşük yaptığından taramalarının sıklığı fazlaydı. Hekimi, ikinci taramada mucize bebeği keşfetti. Ultrasonda biri başkasından daha fazla gelişmiş iki başka kese olduğunu görünce hepsi şoke oldu. Bir bebekleri olabileceğinden bile emin olmayan çift bir anda iki bebekleri olacağını öğrenmenin şaşkınlığını ve sevincini yaşadı.

OLAĞANDA GEBELİK MÜMKÜN OLMUYOR

Birçok gebelikte, beden yumurtlamayı önleyen bir hormon salgılar ve dokuz ay dolana kadar öbür gebeliklere imkan tanımaz. Çift gebeliğe ikinci bir pürüzde, rastgele bir spermin rahme girmesini engellemek için servikste bir mukus tıkacı oluşmasıdır.

BEBEKLERİNİ SIHHATLE KUCAKLARINA ALDILAR

Lakin birtakım az durumlarda bu tedbirler başarısız olur ve yeni bir bebek doğar. 30 yaşındaki Cara ve 33 yaşındaki Blake, geçen yıl Ekim ayında oğulları Colson ve Cayden’ı karşıladılar. Çocukları artık yedi aylık olan çift, artık çekirdek ailelerinin tadını çıkarıyor.