Hatay’da yıkılan binanın müteahhidi ‘depremzede’ olarak kaldığı otelde yakalandı (2)

MÜTEAHHİT TUTUKLANDI Manavgat’ta kaldığı otelde jandarma tarafından yakalanan Ömer Cihan verdiği sözde, müteahhitlik yaptığı müddet...

Hatay’da yıkılan binanın müteahhidi ‘depremzede’ olarak kaldığı otelde yakalandı (2)

MÜTEAHHİT TUTUKLANDI

Manavgat’ta kaldığı otelde jandarma tarafından yakalanan Ömer Cihan verdiği sözde, müteahhitlik yaptığı müddet boyunca 3 ila 7 kat ortasında 35 bina yaptığını belirtti. Yaptığı binalardan yalnızca Hatay’ın Saraykent Mahallesi 358’nci sokakta bulunan Kule apartmanının yıkıldığını aktaran Cihan, “Kule Apartmanı bölge genelinde meydana gelen sarsıntıda yıkılmamış lakin meydana gelen artçı zelzelede yıkılmıştır. Kelam konusu apartmanın etrafında bulunan öteki apartmanlarda zelzelenin şiddetine dayanamayarak yıkılmıştır. Bahse mevzu apartmanın yıkılma sebebi ise bitişiğinde bulunan öbür apartmanların zelzele tesiriyle Kule apartmanına yüklenmesinden ötürü olmuştur” dedi.

‘YANLIŞ BİRŞEY YAPMADIM’Kendisinin yaptığı öteki apartmanların 2 başka sarsıntı olmasına karşın hala ayakta olduğunu anlatan kuşkulu Ömer Cihan şunları söyledi: “Ben konutu yaparken belediyeden projeye uygun ruhsat alarak yapı kontrol firmasının müsaadesi ile işe başlardım. İnşaatın her alanında yapı kontrol firması gerekli inceleme yaparak kontrolde bulunurdu. Yanlış bir konu olduğunda inşaatı durdururlardı. Ben Kule apartmanı ve başka inşaatlarımın üretimi sırasında yapı kontrol firması gerekli incelemeyi yapmış ve inşaatların tamamı meselesiz tamamlanmıştır. Ben mutlaka yanlış bir şey yapmadım.”

Savcılıkta sözü alınan Ömer Cihan, sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.