AFAD GÖNÜLLÜLERİ, ENKAZDA BULDUKLARI 200 BİN TL’LİK ALTIN VE DÖVİZİ SAHİBİNE TESLİM ETTİ

KAHRAMANMARAŞ’ta merkezli sarsıntının vurduğu kentlerden Adıyaman’da, İstanbul’dan gelen AFAD gönüllüleri, bir bina enkazında buldukları 200...

AFAD GÖNÜLLÜLERİ, ENKAZDA BULDUKLARI 200 BİN TL’LİK ALTIN VE DÖVİZİ SAHİBİNE TESLİM ETTİ

KAHRAMANMARAŞ’ta merkezli sarsıntının vurduğu kentlerden Adıyaman’da, İstanbul’dan gelen AFAD gönüllüleri, bir bina enkazında buldukları 200 bin TL bedelindeki altın ve dövizi sahibine teslim etti.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların vurduğu Adıyaman’da, AFAD gönüllüsü Vedat Kaya ve 7 arkadaşı, Atatürk Bulvarı üzeninde yıkılan bir binanın enkazında yaptıkları çalışmalar sırasında buldukları 200 bin TL pahasındaki altın ve dövizi sahibine teslim etti. Altın ve dövizi, çalışmaların tamamlanmasının akabinde tespit edilen sahibine ulaştıran AFAD gönüllüsü Vedat Kaya, “İstanbul’dan istekli olarak Adıyaman’a geldik. Birçok noktada arama ve kurtarma çalışmalarına katıldık. Bir binanın enkazında yaptığımız çalışma sırasında yüklü ölçüde altın ve döviz bulduk. Yaptığımız çalışma ile sahibini tespit ettik ve ulaşarak teslimini gerçekleştirdik” dedi. (DHA)