Hasan Basri Yalçın kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Hasan Basri Yalçın kimdir?, biyografi sitemizde Hasan Basri Yalçın kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık....

Hasan Basri Yalçın kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Hasan Basri Yalçın kimdir?, biyografi sitemizde Hasan Basri Yalçın kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Hasan Basri Yalçın kimdir? kaç yaşında?, Hasan Basri Yalçın kimdir? memleketi neresi, Hasan Basri Yalçın kimdir? evi nerede, Hasan Basri Yalçın kimdir? nereli, Hasan Basri Yalçın kimdir? instagram, Hasan Basri Yalçın kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Gerçek adı: Hasan Basri Yalçın
Doğum tarihi: 1973
Doğum yeri:  İstanbul
Boyu: 1.82 cm
Kilo:  85 kg
Burcu:  Bilinmiyor
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Bilinmiyor
Meslek: Gazeteci, Araştırmacı Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın.

Hasan Basri Yalçın nereli? Kaç yaşında?

Hasan Basri Yalçın kim, aslen nerelidir, doğum yeri, hangi partili, kaç yaşında? Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın eğitimi, kitapları, akademik kariyeri, evli mi? Kısa olarak yaşamına ilişkin araştırılan tüm detaylar biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Hasan Basri Yalçın yaşamı ve biyografisi

Hasan Basri Yalçın Türk Gazeteci Yazar, köşe yazarı ve öğretim üyesidir. Siyasal alanda kaleme aldığı kitaplar ve köşe yazıları ile tanınmaya başladı.

Hasan Basri Yalçın 1973 İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul Beykent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde eğitim hayatına sürdü. Ardından Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı. Doktora eğitimini 2011 senesinde University Cincinnati’de Siyaset Bilimi alanında “The Strugle of Autonomy: A Realist Theory of İnternational Relations” tez çalışmalarıyla bitirdi ve 2012 senesinde Türkiye’ye döndü.

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfında bilim adamı, bunun yanı sıra araştırmacı ve analist uzmanı olarak görev yaptı. Çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazıları kaleme aldı. 2018 senesinde Sabah Gazetesi çatısı altında köşe yazarlığı yapmaya başladı. Günümüzde İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi olarak kariyerini ilerleten Hasan Basri Yalçın Uluslararası ilişkiler teorisi, ülkeler arası güvenlik, strateji, NATO ve sosyal bilimler felsefesi alanında kapsamlı çalışmaları ile birlikte SETA Strateji Araştırmaları Direktörü olarak görevini icra etmektedir.

Hasan Basri Yalçın akademk yayınlarının bunun yanında 4 kitap kaleme aldı. Yazar Hasan Basri Yalçın istanbul’da yaşamaktadır.

Hasan Basri Yalçın kitapları

Hasan Basri Yalçın kaleme aldığı kitaplar aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

  • Küresel ve Bölgesel Aktörlerin Suriye Stratejileri
  • Ulusal Güvenlik Stratejisi
  • Terörün Kökenleri ve Terörle Mücadele Stratejisi
  • Avrupa’da PKK Yapılanması

Hasan Basri Yalçın fotoğrafları

Hasan Basri hasan basri yalçın hangi partili
Hasan Basri Yalçın kimdir?, nereli, kaç yaşında? 1
hasan basri yalçın hangi partili
Hasan Basri Yalçın kimdir?, nereli, kaç yaşında? 2
hasan basri yalçın doğum yeri
Hasan Basri Yalçın kimdir?, nereli, kaç yaşında? 3
doç dr hasan basri yalçın nerelidir
Hasan Basri Yalçın kimdir?, nereli, kaç yaşında? 4
doç dr hasan basri yalçın kaç yaşında
Hasan Basri Yalçın kimdir?, nereli, kaç yaşında? 5