“Hangi oyuncu Bayern’e gelmek isteyecek ki?” diyen Lewandowski’den yönetime sert sözler

Bundesliga grubu Bayern Münih’in gol makinesi Robert Lewandowski’nin geleceği merak konusu oldu. Kadrodan ayrılmak istediğini...

“Hangi oyuncu Bayern’e gelmek isteyecek ki?” diyen Lewandowski’den yönetime sert sözler

Bundesliga grubu Bayern Münih’in gol makinesi Robert Lewandowski’nin geleceği merak konusu oldu. Kadrodan ayrılmak istediğini birçok kere söz eden golcü oyuncu geçen hafta bunu bir sefer daha lisana getirerek Bayern idaresinin dayanağını beklemişti. Bayern Münih CEO’su Oliver Kahn’da bu ayrılığı isteme durumunun tek taraflı olmadığını söz etmişti.

“HANGİ OYUNCU GELMEK İSTEYECEK Kİ?”

Polonya’da bir podcast programına konuşan deneyimli futbolcu, çok konuşulacak cümleler sarf etti. Robert Lewandowski:

“Ayrılmayı istemem parayla ilgili değil. Hayatımda öteki hislerin da olmasını istiyorum. Beni sonuna kadar dinlemediler. İçimden bir ses ayrılmam gerektiğini söylüyor ve bunu aşamıyorum. Bir kulüpte yıllar boyunca oynuyorsanız, daima kendinizi hazır tuttuysanız, sakatlıklarda bile hazırsanız ve en âlâ halinizi ortaya çıkardıysanız bence iki taraf için de en düzgün tahlili bulmak gerekiyor ve tek taraflı bakmamak gerekiyor. Burada birkaç yıl oynadıktan sonra bu türlü bir talepte bulunsaydım anlardım lakin bu türlü bir yolu bitirdikten sonra bu saygıyı görmek istiyorum. Kulüp beni neden zorla tutacak ki? Başına bu türlü bir şeyin gelebileceğini gören hangi oyuncu Bayern’e gelmek isteyecek ki? 8 yıldır buradayım. Mükemmel beşerlerle tanıştım, mükemmel işler başardık. Bunun hafızalarda bu türlü kalmasını istiyorum”

GOL MAKİNESİ

Bundesliga takımı Bayern Münih formasıyla muvaffakiyetten muvaffakiyete koşan Polonyalı golcü, 373 maçta 344 gole imzasını atmayı başardı.